Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Klaipėdos galerijoje“ – šiuolaikinės keramikos paroda

Klaipėdoje atidaryta tarptautinė šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris“.

Klaipėdoje atidaryta tarptautinė šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris“.

Jau aštuntą kartą Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus keramikų rengiama paroda atkeliauja į uostamiestį supažindinti pajūrio gyventojus su keramikos meno kaita. „Klaipėdos galerijoje“ – naujausi darbai iš trijų Baltijos šalių bei Lenkijos.

„Kitų šalių kviečiame tik po vieną, kadangi norisi matyti savus autorius ir labiausiai juos iškelti, parodyti, ką mes turime, išauginome ir kokiu keliu einame“, – sako Dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Keramikos sekcijos pirmininkė Živilė Bardzilauskaitė-Bergins.

Organizatorių nuotr.

Parodoje – visas šiuo metu šalyje kuriančių skirtingo amžiaus ir stilių keramikų žiedynas. Kartu su profesionalais savo darbus pristato ir keli jauni kūrėjai. Parodos organizatoriai nespraudžia menininkų į temos rėmus, labiau skatina atskleisti savo mąstymą.

„Žiūrovai parodoje neišvys lėkščių, puodynių – taip, kaip mes įsivaizduojame. Šią parodą galėčiau prilyginti mažajai skulptūrai“, – apibūdina „Klaipėdos galerijos“ direktorė Violeta Jusionienė.

„Kai kurie darbai labai konceptualūs ir kalba meninėmis priemonėmis –giliau, subtiliau, individualiau. Kiekvienas menininkas atranda savo braižą. Tie, kurie, tarkim, vyresni menininkai, kaip Davidavičienė, rodo ir savo meistriškumą. Mes galime atpažinti ją kaip autorę iš individualumo“, – teigia Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gintautas Vaičys.

Susipažinti su šiuolaikine Baltijos šalių keramika klaipėdiečiai kviečiami iki liepos pradžios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi