Kultūra

2015.09.08 13:45

Trakuose šešioliktąjį kartą kvies Viduramžių šventė

LRT.lt2015.09.08 13:45

Yra laikas dirbti ir yra laikas švęsti.  Š.m. birželio 7–8 dienomis Trakų pusiasalio pilyje visi norintys turės galimybę grįžti į paslaptinguosius viduramžius. Jau šešioliktąjį kartą Trakų miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į Trakų pusiasalio pilies Viduramžių šventę.

Yra laikas dirbti ir yra laikas švęsti.  Š.m. birželio 7–8 dienomis Trakų pusiasalio pilyje visi norintys turės galimybę grįžti į paslaptinguosius viduramžius. Jau šešioliktąjį kartą Trakų miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į Trakų pusiasalio pilies Viduramžių šventę.

Yra istorija apie du karalius. Vienas jų buvo nepaprastai žiaurus ir vertė savo žmones dirbti be atilsio, kitas gi leido savo žmonėms be paliovos švęsti. Griežtojo karaliaus karalystėje žmonės buvo niūrus ir nelaimingi, o nerūpestingojo – nutukę ir tingūs. Sakoma, kad laimė slypi per vidurį, kai darbą galima derinti su linksmybėmis. Tad po sunkios darbo savaitės kviečiame užsukti į Trakų pusiasalio pilį, kur jūs pasinersite į viduramžių dvasia alsuojančią šventę, rašoma pranešime spaudai.

Žmonės šventė ir linksminosi visais laikais, tik papročiai, skoniai ir galimybės kito. Kalbama, kad viduramžiais šventės ir buvo pagrindinis pasilinksminimo būdas. Švenčių metu žmonės bendravo, prekiavo, vaišinosi įvairiais to meto patiekalais, dalinosi naujienomis. Geras maistas ir gėrimai buvo neatsiejama ir viena pagrindinių pavykusios šventės dalis.

Birželio 7–8 d. d. atvykę į Viduramžių šventę tikrai nepasigailėsite. Ar žinote, kokiais patiekalais tais laikais gomurį pamalonindavo didikai? Jie valgydavo tai, ką galima pagaminti sumedžiojus: paukštieną, žvėrieną – užsikąsdami duona ir užgerdami vynu, o vaisiai, daržovės, tamsi duona buvo įprastas valstiečių maistas.

Šventėje šurmuliuos įvairūs amatininkai: puodžiai, kalviai, knygrišiai, juvelyrai, medžio drožėjai, popieriaus gamintojai, kauladirbis, peilininkas ir kt. Puikiai nusiteikę amatininkai ne tik mielai pademonstruos senąsias technologijas, papasakos savojo amato istoriją, bet ir pakvies visus pageidaujančius pačius išmėginti vieno ar kito amato.

Šventės dalyviai stebės lankininkų pasirodymus, lengvai siūbuos į taktą skambant viduramžių muzikai ir stebint grakščiuosius šokėjus. Drąsiausieji galės dalyvauti vykdant nusikaltėlių teismą ir egzekuciją.

Šiais metais šventės dalyvių laukia ir naujovių. Pirmą kartą Viduramžių šventėje dalyvaus raitieji riteriai, kurie varžysis ne tik įvairiose meistriškumo rungtyse, bet ir  kovos su ietimis. Be to, vyks ypatingas riterių turnyras. Jame riterija kausis trimis etapais, naudodamiesi skirtingu ginklu (skydu–kalaviju, pusantros rankos kalaviju bei bakleriu (mažuoju skydu) ir kalaviju). Žiūrovus kvapą gniaužiančiais triukais stebins oro akrobatas Konstantinas Kosovecas.

O kokia gi šventė be padaužos juokdario, žonglieriaus ir viduramžių muzikos muzikantų? Bus ir jie! Kolektyvas „NI&Co“ kviečią kviečia klausytojus į prašmatnų ir išskirtinį koncertą Trakų Vokės Dvare,  birželio 12 d., ketvirtadienį, 19 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.