Kultūra

2015.09.08 13:45

Sostinėje prasidėjo „Vilniaus festivalis“

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Pirmasis Sostinėje prasidėjusio „Vilniaus festivalio“ vakaras skirtas baletui. Italijos šiuolaikinio šokio trupė pristato dviejų dalių programą, skirtą klasikinės muzikos interpretacijoms.

Pirmasis Sostinėje prasidėjusio „Vilniaus festivalio“ vakaras skirtas baletui. Italijos šiuolaikinio šokio trupė pristato dviejų dalių programą, skirtą klasikinės muzikos interpretacijoms.

Klasikinio baleto technika ir modernaus šokio ekspresija – tai išskirtinis Italijos nacionalinės šiuolaikinio šokio trupės „Aterbaleto“ bruožas. 18-ka metų gyvuojanti trupė Lietuvoje – trečią kartą. Šįkart jai patikėta pradėti Vilniaus festivalį.

„Į Vilniaus festivalį atvežėme muziką. Rosini kūrinių ištraukas gyvai atlieka pianistas Štefanas Menoci. Bet, žinoma, svarbiausia – šokis. Choreografas Mauras Bigonzetti pasirinko ir rafinuotą Hendelio muziką. Derinant ją su šiuolaikiniu šokiu ieškota intymumo“, – teigia  „Aterballetto“ vadybininkė Amei Teupel.

„Aterbaleto trupėje – 18-ka šokėjų. Per metus parodome apie 90 šokio spektaklių. Trys ketvirtadaliai iš jų vyksta Italijoje, kiti – užsienyje. Šokėjai dirba labai įtemptai“, – „Aterballetto“ direktorius Giovanni Ottolini.

Vilniaus festivalis tęsis beveik tris savaites. Jau ketvirtadienį Nacionalinis simfoninis orkestras pristatys kompozitoriaus Gintaro Sodeikos premjerą – koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Seniausias Europoje baroko muzikos orkestras iš Kembridžo kitą savaitę į Lietuvą atvyks su Bacho muzikos interpretacijų programa. Kaip vieną ryškiausių svečių organizatoriai mini Vengrijos smuikininką Robį Lakatošą.

„Tai yra čigonų kilmės vengrų smuikininkas ir jo puiki čigonų muzikantų grupė. Žinom, kad būtent romų muzika siekia šimtmečius ir perduodama yra iš tėvo sūnui, iš senelio tėvui. R. Lakatošas yra tokios didžiulės muzikų dinastijos atstovas. Jo muzikos į Briuselį atvykdavo net Jehudis Menuchinas“, – pasakoja „Vilniaus festivalio“ vykdomoji direktorė Rūta Prusevičienė.

Vilniaus festivalis baigsis, kaip ir prasidėjo, – Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Šio teatro, Budapešto menų rūmų ir festivalio pastatymas Hendelio „Aleksandro puota“ vėliau bus įtrauktas į repertuarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt