Kultūra

2015.09.08 13:45

Prasidėjo visą vasarą į koncertus kviesiantis Pažaislio muzikos festivalis

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Prasidėjo devynioliktas Pažaislio muzikos festivalis, gera muzika ir garsiais atlikėjais klausytojus į koncertus kviesiantis visą vasarą.

Prasidėjo devynioliktas Pažaislio muzikos festivalis, gera muzika ir garsiais atlikėjais klausytojus į koncertus kviesiantis visą vasarą.

Pažaislio muzikos festivalis prasidėjo Tolga Kashifo, Andrew Lloyd Webberio, Astoro Piazzollos, Erico Claptono kūriniais. Ištikimiausių festivalio gerbėjų neišgąsdino nei lietus, nei žvarbus vėjas.

Festivalis surengs per keturiasdešimt koncertų, pasirodys atlikėjai iš šešiolikos šalių ir svetur gyvenantys Lietuvos muzikai – pianistas Lukas Geniušas, tenoras Edgaras Montvydas, akordeonininkas Martynas Levickis.

„ Festivalio programos labai įdomios. Manau, kad tai didžiulė investicija į žiūrovo širdį“, – teigia atlikėja Ieva Prudnikovaitė.

„Čia skamba nuo labai rimtos muzikos iki pramoginio turinio. Smagu visą laiką dalyvauti vien dėl to, kad man jis asocijuojasi su kokybe, tai kaip prestižinis festivalis“, – tikina atlikėjas Jeronimas Milius.

Pažaislio muzikos festivalio rengėjai žada pasaulyje garsių atlikėjų koncertus – solistės Agos Mikolaj, fortepijono lengendos Ivo Pogoreličiaus, smuikininko Andrejaus Baranovo. Festivalis minės kompozitoriaus Richardo Strausso 150-ąsias metines, Gedulo ir vilties dienai skiriama Zitos Bružaitės kantorija, o Valstybės dienai – istorinis spektaklis prie Kauno pilies.

„Taip pat yra pabrėžiama Donelaičio 300 metų nacionalinė programa, bus prie Pilies statomas Remigijaus Baltrušaičio spektaklis istorine tema. Taip pat paminėsime ir geto Kaune 70-metį su G. Verdi „Requiem“ ir pabaigsime festivalį“, – pasakoja Pažaislio muzikos festivalio koordinatorius Justinas Krėpšta.

Iki rugpjūčio pabaigos truksiantis festivalis keliaus po Lietuvą – koncertai vyks Kaune, Vilniuje, Zapyškyje, Žiežmariuose, Raudondvaryje, Rietave ir pirmą kartą – Panemunės pilyje.

Devynioliktus metus rengiamą Pažaislio muzikos festivalį pristato LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.