Kultūra

2015.09.08 13:45

Įteikta garsios miniatiūrų meistrės L. Meškaitytės premija

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Saugodama kraštietės miniatiūrų meistrės Lidijos Meškaitytės atmininimą, Jurbarko savivaldybė kas trečius metus rengia parodą ir pinigine premija apdovanoja geriausius miniatiūrų dailininkus.

Saugodama kraštietės miniatiūrų meistrės Lidijos Meškaitytės atmininimą, Jurbarko savivaldybė kas trečius metus rengia parodą ir pinigine premija apdovanoja geriausius miniatiūrų dailininkus.

Galaunių namuose – kaunietiška Panemunės pilyje rodytos miniatūrų parodos dalis. Jurbarko savivaldybės ir Vilniaus dailės akademijos miniatiūrų tapybos konkurse L. Meškaitytės premijai laimėti dalyvavo beveik keturios dešimtys menininkų iš visos Lietuvos, maždaug pusė jų – tautodailininkės iš Kauno. Menininkė Viktorija Jurgutienė sako, kad savamokslės L. Meškaitytės miniatiūros – pavyzdys daugeliui tautodailininkų, kuriuo sekti galima, bet pasiekti jos tobulybę vargu ar pavyks.

„Autorės nuoširdumu miniatiūrose reikia tik gerėtis ir gėrėtis, ir, pavyzdžiui, tuos pačius peizažus ji nupiešusi ir rudenį, ir žiemą, ir vasarą. Tai buvo neeilinis žmogus, neeilinė asmenybė“, – sako V. Jurgutienė.

Parodoje atsispindi pernai minėtas Mažosios Lietuvos prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 90-metis ir L. Meškaitytės mirties 20-osios metinės. Visus darbus Lietuvai palikusios autorės paskutinė valia buvo premijų fondas geriausiems tautodailininkams. Jurbarko rajono savivaldybės įsteigtą 3 tūkst. litų premiją šįmet pasidalijo Nojus Petrauskas ir Jonas Vladas Ščeponas.

„Tie tautodailininkų parodiniai konkursiniai darbai nėra komercija, tai – ne nuolatinė prekė, prie kurios stovėtų eilės. Per tokius konkursus parodoma pačių autorių pagarba“, – mano Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkas Valentinas Jazerskas.

Tapytojams premija teikiama kas treji metai už darbus Mažosios Lietuvos tema, surengtos keturios parodos. Kauniečių tautodailininkių miniatiūras Galaunių namuose galima apžiūrėti iki birželio vidurio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.