Kultūra

2014.05.28 10:48

J. Šeduikytė: triukšmo ir tempo fone gali išgelbėti rami vienatvė

LRT.lt2014.05.28 10:48

Dainininkė Jurga Šeduikytė birželio pradžioje klausytojus kviečia į akustinį koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje, kur skambės ne tik pamėgtos, gerai žinomos atlikėjos dainos, bet lauks ir keletas muzikinių netikėtumų.

Dainininkė Jurga Šeduikytė birželio pradžioje klausytojus kviečia į akustinį koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje, kur skambės ne tik pamėgtos, gerai žinomos atlikėjos dainos, bet lauks ir keletas muzikinių netikėtumų.

„Grosime visiškai nauja sudėtimi, o šalia publikai gerai pažįstamų dainų pristatysiu kelis kūrinius iš rudens pabaigoje pasirodysiančio albumo. Jau dabar matau, kad su nauja komanda bus labai stipru“, – prieš koncertą išplatintame interviu pasakoja atlikėja.

– Koncertuose dažnai pasirodote su gyvenimo ir scenos partneriu Vidu Bareikiu. Šiame koncerte būsite viena. Lengviau ar sunkiau be jo?

– Po didelio akustinio turo per Lietuvą jaučiamės pasisotinę scenine draugyste ir išsiilgę padirbėti atskirai. Kaip atlikėjų mūsų spalvos yra labai skirtingos, tad šis poreikis – visiškai suprantamas. Visgi, buvusio turo su Vidu į nieką nekeisčiau. Iš jo gautą žaismingą energiją perkelsiu ir į tolimesnius solinius koncertus.

– Ar turite kokių moteriškų, specialių ar netgi magiškų ritualų prieš koncertą?

– Yra vienas paprastas pratimas ir vienas sudėtingas. Apie sudėtingesnį galėsiu papasakoti po koncerto, jei kas norės išmokti greitai apšildyti balsą. O paprastą gali atlikti visi – reikia įsijungti dainininko su laisve balse muziką. Žmogaus stygos reaguoja į tokį balsą labai jautriai, net jei tik jo klausaisi. Lisa Gerrard, garsėjanti savo giliu kontralto tipo balsu, puikiai tinka šiuo atveju. Jausmas – tarsi praskridus oru, o balsas jau paruoštas dainavimui.

– Ar vasaros metas Jums yra atostogų ar kaip tik aktyvus koncertų laikas?

– Vasarą visada kuriu naują albumą. Tai yra labai aktyvus smegenų darbo, aplinkos stebėjimo ir emocinės atminties perkratymo laikas. Po truputį prisijaukinu akistatą su savimi. O tiems, kurie bijo vienatvės, galiu pasakyti – baimė praeis. Pasaulio triukšmo ir tempo fone rami vienatvė gali išgelbėti nuo daugelio bėdų.

– Kokias atostogas galėtumėte pavadinti idealiomis?

– Išskirčiau du variantus: arba atostogos su šeima, arba kuomet viena kur nors savaitei išvažiuoju. Vieta ne taip svarbu. Dar labai noriu kūrybinių atostogų, bet, atsižvelgiant į šiandieninį mano gyvenimo ritmą, kol kas tai – prabanga. Artimu metu bus moteriška išvyka į gamtą. Susijusi su naujai gimstančiu šokio projektu. Labai jos laukiu.

– Koncertuodama nemažai keliaujate po užsienį, o kuris Lietuvos kampelis Jums gražiausias?

– Neringa – vienareikšmiškai. Gailiai mykiau viduj degant kalnapušių hektarams. Labai noriu ten vėl nuvažiuoti ir įsitikinti, kad kopos vietoje, kad jausmas būnant jose – tas pats.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.