Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Apdovanoti fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijose 2013-2014“ nugalėtojai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Antradienį Vilniaus centriniame pašte apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2013–2014“ nugalėtojai, skelbiama pranešime sapudai.   

Antradienį Vilniaus centriniame pašte apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2013–2014“ nugalėtojai, skelbiama pranešime sapudai. 

Nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

„Labai džiugiu matyti tiek puikių fotografijų. Jos parodo įvairiapusę kariuomenę, Lietuvos kariuomenę, kuri yra pasiruošusi ginti savo valstybę“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Mindeirienė džiaugėsi, kad parodos pristatymui buvo pasirinktas būtent Vilniaus centrinis paštas. „Tai – pirmoji tokios tematikos paroda Vilniaus centriniame pašte. Galbūt iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad paštas ir kariuomenė menkai susiję, tačiau anaiptol taip nėra. Tikriausiai dar ir šiandien kariai yra tie, kurie bene dažniausiai siunčia ranka rašytus laiškus savo artimiesiems, mylimosios ir mylimiesiems. O kažkada laiškininkas kariams buvo vienintelis ryšys su pasauliu“, – teigė L. Mindeirienė.

Anot pranešimo spaudai, konkurso dalyvius sveikino ir vertinimo komisijos nariai – Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas ir komisijos narys iš Armėnijos Ashotas Gevorgyanas, visiems konkurso dalyviams palinkėjęs toliau fiksuoti kariuomenės akimirkas ir sukurti dar įspūdingesnių kadrų.

Šiais metais, kaip ir pernai, atskirų temų nebuvo. Svarbiausia – akimirka, atspindinti kariuomenės gyvenimą. Tai konkurso parodą ir nuotraukų albumą leido pateikti įvairiausiomis spalvomis. 

Septynių narių komisijos sprendimu trečiąją vietą laimėjo Tomas Donauskas su savo nuotrauka „Artėjantis štormas“.

Antroji vieta skirta Dariui Stašeliui už jo nuotrauką „Į priešo nelaisvę pakliuvus“.

Šiais metais nuotrauka nugalėtoja išrinkta akimirka iš karių tarnybos lauko taktinėse pratybose „Vyresniojo seržanto portretas“. Jos autorius – Mindaugas Ragauskas.

Specialiuoju kariuomenės vado prizu apdovanota Ieva Budzeikaitė, kuri nuotraukoje „Vienybėje jėga, tikėjime – pergalė“ atskleidė, kad kariai, tik veikdami kartu gali pasiekti užsibrėžtus tikslus. Fotografė taip pat pelnė profesionaliausio kadro apdovanojimą už nuotrauką „Po 35 km naktinio orientacinio žygio“. Šis apdovanojimas skiriamas krašto apsaugos sistemos fotografams.

Projekto rėmėjai uždaroji akcinė bendrovė „Fotoservisas“ už kadrą „Kario kasdienybė“ apdovanojo fotografą Karolį Kavolėlį.

Pirmą kartą šiemet konkurse savo nominaciją įsteigė parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“. Jų atstovas geriausia nuotrauka išrinko Romo Eidukevičiaus fotografiją „Tarptautinės pratybos „Plieninis drakonas 2013“.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis fotografui Vidmantui Balkūnui įteikė specialųjį Lietuvos fotomenininkų sąjungos prizą už nuotrauką „Pirmoji diena kariuomenėje“.

Jau devintą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius Tadas Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente jis pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi