Kultūra

2014.05.27 16:07

Užsienio politikus su Lietuvos istorija supažindins parodos

ELTA2014.05.27 16:07

Gegužės 30–birželio 1 dienomis Vilniuje vyksiančios NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos metu apie pusė tūkstančio politikų, juos lydinčių asmenų iš daugiau kaip 50-ies pasaulio valstybių turės galimybę susipažinti ir su mūsų krašto istoriją bei kraštovaizdį iliustruojančiomis parodomis.

Gegužės 30–birželio 1 dienomis Vilniuje vyksiančios NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos metu apie pusė tūkstančio politikų, juos lydinčių asmenų iš daugiau kaip 50-ies pasaulio valstybių turės galimybę susipažinti ir su mūsų krašto istoriją bei kraštovaizdį iliustruojančiomis parodomis.

Parlamento galerijoje eksponuojama Seimo kanceliarijos kartu su Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijomis parengta nuotraukų ir dokumentų paroda „Lietuva – 10 metų NATO“ pasakoja apie mūsų narystę Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje. Ekspozicijoje pristatomas Lietuvos bendradarbiavimas su kitomis NATO valstybėmis narėmis ir organizuojamos bendros karinės pratybos, dalyvavimas tarptautinėse taikos palaikymo misijose, NATO vykdoma oro policijos misija. Taip pat apžvelgiama mūsų valstybės veikla dalyvaujant NATO darbe ir vaidmuo spendžiant pagrindinius gynybos ir saugumo užtikrinimo klausimus.

Lankytojams bus atvira knygų parodą „Lietuvos narystei NATO – 10 metų“ parengusi Seimo biblioteka.

Parlamento galerijoje taip pat eksponuojama paroda „Kelias į laisvę“, nuotraukomis ir dokumentais pasakojanti apie pusę amžiaus trukusią Lietuvos laisvės kovą. Paroda, kurią pagal istoriko dr. Algirdo Jakubčionio koncepciją parengė Seimo kanceliarija, Lietuvos nacionalinis muziejus, Genocido aukų muziejus, pirmą kartą pristatyta 2008 m. birželio 5 d. Seime per tarptautinę konferenciją „Berlyno sienos griuvimas: nuo Budapešto iki Vilniaus“, vėliau eksponuota Latvijos Saeimoje, Latvijos tautos fronto institute, Lietuvos ambasadose, Europos Parlamente Briuselyje.

Svečiai turės galimybę geriau pažinti mūsų šalį ir apžiūrėję Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje eksponuojamą Mariaus Jovaišos fotografijų parodą „Neregėta Lietuva“.

Albumas „Neregėta Lietuva“ – didžiausias ir sėkmingiausias fotografijos leidinys Lietuvoje. Fotografijų autorius užfiksavo gražiausius Lietuvos kraštovaizdžius, objektus, reiškinius ir būsenas iš paukščio skrydžio, drąsiai praplėsdamas tradicinės aerografijos ribas.

Seimo III rūmų parodų galerijoje galima apžiūrėti parodą „Paralelės. Lietuvos architektūra: trys laikmečiai, trys veidai“. Trijų autorių sukurtoje parodoje pristatomi ryškiausi lietuviškos architektūros pavyzdžiai, reprezentuojantys Naujausiųjų laikų (nuo 1918 metų) Lietuvos istorijos laikotarpį.

Antrą kartą Lietuvoje vyksiančio renginio dalyviams bus atvertas Sausio 13-osios memorialas prie Seimo rūmų. Gegužės 30–birželio 1 dienomis jo ekspoziciją papildys 2013–2014–ųjų įvykius Kijeve iliustruojančios nuotraukos, vaikų piešiniai, autentiški daiktai iš Maidano. Padėtis Ukrainoje yra vienas pagrindinių Vilniuje vyksiančios NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos klausimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.