Kultūra

2015.09.08 13:45

Aukščiausio kalibro kultūros renginių išsiilgusius kvies „Sostinės vasaros festivalis“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniaus gyventojams ir svečiams artėjanti vasara bus ypatinga – Vilniuje pirmą kartą vyks „Sostinės vasaros festivalis“.

Vilniaus gyventojams ir svečiams artėjanti vasara bus ypatinga – Vilniuje pirmą kartą vyks „Sostinės vasaros festivalis“.

Pranešime spaudai rašoma, kad į festivalio programą įtraukti prestižiniai ir aukščiausio lygio kultūros renginiai vyks išskirtinėje aplinkoje – LDK Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Birželio–rugpjūčio mėnesiais vyksiančiuose festivalio renginiuose pasirodys ryškiausios pasaulio operos, džiazo ir klasikinio baleto žvaigždės.

Atšilus orui žmonės renginių, pramogų ieško lauke, todėl populiariausių pramogų tope atsiranda po atviru dangumi vykstantys muzikos festivaliai. Nors jų kasmet daugėja, plečiasi ne tik jų geografija, bet ir muzikiniai stiliai, visgi organizatoriai pastebėjo, jog tokio festivalio, kuris būtų skirtas aukščiausio kalibro klasikai, nėra. Taip gimė idėja surengti „Sostinės vasaros festivalį.

Renginio vieta taip pat pasirinkta neatsitiktinai. LDK Valdovų rūmai mena ne tik geopolitinę valstybės svarbą, bet ir Lietuvos kultūros didingumą. Festivalio organizatoriai, pritardami Valdovų rūmų statytojų ir puoselėtojų pastangoms, siekia, kad Vilnius visuomet būtų Europos kultūros sklaidos ir traukos centras tiek šalies, tiek viso pasaulio gyventojams.

„Sostinės vasaros festivalis“ startuos birželio 29 d., operos superžvaigždės Elinos Garančos koncertu. Jai akomponuos simfoninis orkestras, kuriam diriguos Elinos Garančos sutuoktinis pasaulinio garso dirigentas Karelas M. Chichonas.

Liepos 20 d. vilniečius ir sostinės svečius stebins prancūzų gospelo ir džiazo karalienė Ange Fandoh su grupe bei styginių kvintetu. Koncerte Vilniuje gospelo Tina Turner vadinama atlikėja atliks Prancūzijos ir Afrikos kompozitorių kūrinius bei G. Gershwino klasikinio džiazo hitus.

Liepos 26 d. Valdovų rūmų Didžiajame kieme susiburs ryškiausios pasaulio baleto jaunosios žvaigždės „All Stars Ballet“: Oksana Bondareva, Kristina Shapran, Igoris Kolbas, Andrejus Batalovas ir kiti.  Daugelyje tarptautinių konkursų triumfavusių balerūnų koncerto programoje – šokiai iš garsiausių klasikinio baleto spektaklių „Romeo ir Džulieta“, „Bajadere“, „Don Kichotas“, „Gulbių ežeras“, „Carmen“ bei „Korsaras“.

Rugpjūčio 30 d. garsiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“ Lietuvos publikai pristatys išskirtinį koncertą pagal albumą „Mocarto sodas“. Gražiausius Mocarto operų kūrinius atliks viena geidžiamiausių Vokietijos operos solisčių – sopranas Mojca Erdamnn. Žvaigždė į Vilnių atskubės tiesiai iš Zalzburgo festivalio, kur vyks R. Strausso operos „Der Rosenkavalier“ premjera. Joje M. Erdamnn patikėtas Sophie vaidmuo. Drauge su ja Valdovų rūmų kiemo scenoje dainuos pasaulinėse scenose sėkmingai pasirodymus rengiantis baritonas Kostas Smoriginas.

Bilietus į visus pirmą kartą rengiamo „Sostinės vasaros festivalio“ koncertus platina „Tiketa“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt