Kultūra

2014.05.27 09:36

Teatro sąjungoje surengtas vakaras, skirtas aktoriui J. Kisieliui

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.27 09:36

Teatro sąjungoje, Vilniuje, prisimintas aktorius Juozas Kisielius. Pasak kolegų, jei J. Kisielius būtų gyvas šiandien, šalia R. Adomaičio, J. Budraičio ir D. Banionio neabejotinai minėtume ir jo pavardę.

Teatro sąjungoje, Vilniuje, prisimintas aktorius Juozas Kisielius. Pasak kolegų, jei J. Kisielius būtų gyvas šiandien, šalia R. Adomaičio, J. Budraičio ir D. Banionio neabejotinai minėtume ir jo pavardę.

Teatro sąjunga pavasario susitikimų ciklą baigia vakaru, skirtu aktoriui J. Kisieliui. Vienam žymiausių lietuvių aktorių skirta ir paroda, kurioje – akimirkos iš J. Kisieliaus studijų laikų, darbo teatre, kine, šeimos nuotraukos.

Teatro sąjungos pirmininkas sako, kad tokie susitikimai rengiami antrus metus ir yra visų labai mėgstami. Šį kartą kolegos susirinko prisiminti dar 1991-aisiais mirusio aktoriaus J. Kisieliaus.

„Jeigu ne ta tragiška mirtis, tai mes jį dabar minėtume turbūt. Dabar toks stereotipas – R. Adomaitis, J. Budraitis ir D. Banionis, aš manyčiau, kad būtų ir Juozas Kisielius, jeigu gyvenimas būtų tęsęsis. Jis turėjo visą kūrybinį potencialą didelei karjerai“, – tvirtina Teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis.

J. Kisielių labiausiai išgarsino filmas „Ilga kelionė per kopas“. Latvis režisierius Aloyzas Brenčas 7-ių dalių televizijos serialui kaip pagrindinius herojus pasirinko du lietuvių aktorius – Juozą Kisielių ir jo kurso draugą Romą Ramanauską. Po šio filmo šimtai moterų iš visos Sovietų Sąjungos rašydavo laiškus į kino studiją, prašydamos aktorių nuotraukų ir adresų. Susitikimuose žmonės girdavosi, kad savo vaikus pavadinę filmų herojų vardais – Artūru ir Richardu.

„Taisyklingesnės“ moterys, mažiau gal meniškos mėgo pagrindinį herojų taip, kaip pridera, o tos rafinuotesnės, aišku, pamėgo mano personažą“, – teigia aktorius R. Ramanauskas.

J. Kisielius vaidino Valstybiniame dramos teatre, filmuotis jį kvietė Gytis Lukšas, Algimantas Puipa, Almantas Grikevičius. Kolegos aktoriai sako, kad ilgai vaidinęs teigiamus herojus, J. Kisielius paskutiniais gyvenimo metais nustebino vaidmeniu Jono Vaitkaus filme „Pabudimas“. Tačiau draugai spėja, kad 42-ejų metų J. Kisieliaus mirtį galėjo nulemti jį kamavęs nerimas, jog sovietmečiu sukurti vaidmenys ateityje taps beverčiai dėl tematikos. J. Kisielius staiga mirė 1991-aisiais.

„Kai nueinam ant jo kapo, pastovim, galvojom: mes susenom, pražilom, , o jis visad liks jaunas. Todėl ir atsimenam jį kaip patį gražiausią, kas išėjo“, – sako aktorė Eglė Gabrėnaitė.

Teatro sąjungoje J. Kisieliui skirtame vakare kolegos ir draugai teigė, kad būtent taip – prisimindami – pratęsia J. Kisieliaus gyvenimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt