Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Sekmadienį Švėkšnoje rinksis vestuvių muzikantai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Birželio 1 d. (sekmadienį) Švėkšnoje rinksis vestuvių muzikantai. Jau antrą kartą vyksiančiame ir didelio populiarumo sulaukusiame Vestuvių muzikantų festivalyje pasirodys populiariausi šio žanro atstovai.

Birželio 1 d. (sekmadienį) Švėkšnoje rinksis vestuvių muzikantai. Jau antrą kartą vyksiančiame ir didelio populiarumo sulaukusiame Vestuvių muzikantų festivalyje pasirodys populiariausi šio žanro atstovai.

Festivalio sumanytojas ir organizatorius Vytautas Raibys teigia, kad tokiu būdu siekia išsaugoti tautinį paveldą. Anot V. Raibio, vestuvių ansambliai – nacionalinė Lietuvos vertybė. Festivalis sukvies ne tik gerai praleisti laiką, bet ir prisidėti prie šios muzikos išsaugojimo.

2014 m. festivalyje V. Raibys priėmė visus norinčius pagroti Švėkšnoje. Dalyvauti panoro didelis būrys muzikantų iš įvairių Lietuvos kampelių.

„2013 m. festivalyje dalyvavo daug puikių muzikantų. O ir klausytojų nemažai susirinko. Todėl nusprendžiau, kad būtina tai pakartoti ir šią vasarą“, – sakė renginio organizatorius.

Šiemet linksmą nuotaiką žiūrovams skleis: V. Oželis ir A. Eidukis (Švėkšna), Broliai Saveljevai (Šyliai), P. Lomsargis (Bliūdsukiai), P. Ciparis (Švėkšna), A. Kmita Šilutė), V. Krutikovas (Ž. Naumiestis), D. Raibys (Švėkšna), V. Raibys (Švėkšna), S. Budginas (Šilutė), R. Tamošauskas su žmona (Vokietija), V. Volkovas (Inkakliai), Vestuvinė autentiško folkloro kapela „Veseliukai“ (Klaipėda, vad. Vidas Vokietaitis), Vygantas ir Reminta (Šilutė), DJ Smetona (Groja tik išskirtinai lietuvišką muzika), Darius ir Kristina Paulauskai (Kretinga), Mentas ir grupė (Kvėdarna), J. Rudys (Klaipėda), Gedas (Usėnai), Dovilė ir Valteris (Šilutė), Grupė „Žavesys“ – Vytautas ir Ievutė (Klaipėda), A. Bastakys (Šyliai), A. Montvydas (Inkakliai) ir kiti.

Festivalio dailininkė – Eglė Shaltmira, fotografė – Danutė Gailiūnienė, Operatorius – Antanas Bružas.

Festivalis vyks po atviru dangumi – įspūdingo grožio Švėkšnos parke. Birželio 1 d. (sekmadienį) nuo 15:00 val.

Bus muzikos, bus šokių, bus maisto bei gėrimų ir, žinoma, žaidimų vaikams. Festivalyje taip pat bus paminėta Tėvo diena.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi