Kultūra

2015.09.08 13:45

Šią vasarą vienijasi aplinkosauga ir kinas

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Aplinkosaugos ir kino projektai vienijasi. Šią vasarą „Sidabrinės gervės naktys 2014“ keliaus po Lietuvą ir kvies į kino seansus, o projektas „Mes rūšiuojam“ ragins rūpintis gamtosauga.

Aplinkosaugos ir kino projektai vienijasi. Šią vasarą „Sidabrinės gervės naktys 2014“ keliaus po Lietuvą ir kvies į kino seansus, o projektas „Mes rūšiuojam“ ragins rūpintis gamtosauga.

Dvi organizacijos – Lietuvių kino akademija bei Gamintojų ir importuotojų asocijacija – gyventojus iki rudens kvies 50-tyje Lietuvos miestų ir miestelių ne tik nemokamai žiūrėti geriausius lietuviškus filmus, bet ir rūšiuoti nenaudojamus buitinės technikos ir elektronikos prietaisus. Atliekos bus renkamos iš anksto su savivaldybe suderintose vietose, apie jas bus skelbiama specialiuose plakatuose ar vietos žiniasklaidoje.

„Visu šiltuoju periodu – pradedant nuo šiandien, baigiant rugsėjo pabaigoje – kiekvieną savaitgalį mes važiuosim per visus Lietuvos miestus, savivaldybes, seniūnijas, šviesim visuomenę, kad reikia rūšiuoti, ir sudarysim galimybes atiduoti atliekas perdirbimui“, – aiškina Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovas Alfredas Skinulis.

„Lietuviški filmai turi keliauti per Lietuvą. Kadangi daugelyje mažų miestelių nėra kino teatrų, dažniausiai tokio miestelio gyventojas neturi galimybės filmų pamatyti. Rodysime nominuotus arba apdovanotus filmus. Iš „didžiųjų“ mes turime M. Vildžiūno filmą „Nesamasis laikas“, M. Ivaškevičiaus „Santą“,  A. Marcinkevičiūtės „Vardas tamsoje“, – atskleidžia Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

Renginio vedėjas Andrius Bialobžeskis teigia, kad anksčiau žmonės labai skeptiškai žiūrėjo į kiną, rodomą po atviru dangumi, tačiau, anot jo, pavyko „užsiauginti“ auditoriją.

„Prie mūsų šiais metais prisidėjo aplinkos apsaugos projektas – taip sakant, augame ir didėjame“, – sako A. Bialobžeskis.

Specialus projekto transportas bus ten, kur tą vakarą planuojami kino seansai. Į surinkimo vietas atnešę senos buitinės technikos ar elektronikos, visi dalyvaus loterijoje, daugiausia atliekų pridavusios seniūnijos vaikai galės džiaugtis nauja vaikų žaidimo aikštele.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.