Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

S. Rachmaninovo simfonijos rankraštis parduotas už 1,2 mln. svarų

ELTA 2015.09.08 13:45

Dingusiu laikytas rusų kompozitoriaus Sergejaus Rachmaninovo Antrosios simfonijos rankraštis aukcione parduotas už 1,2 mln. svarų sterlingų.

Dingusiu laikytas rusų kompozitoriaus Sergejaus Rachmaninovo Antrosios simfonijos rankraštis aukcione parduotas už 1,2 mln. svarų sterlingų.

320 puslapių rankraštis buvo laikomas dingusiu po kūrinio premjeros Sankt Peterburge 1908-aisiais. Privačioje kolekcijoje jis buvo atrastas 2004 metais, praneša BBC.

Antroji simfonija E Minor, Op 27 paprastai įvardinama kaip vienas geriausių kompozitoriaus parašytų kūrinių.

Manoma, jog tai yra vienintelis išlikęs simfonijos rankraštis. Simfonija parašyta Drezdene, kur kompozitorius gyveno 1906-1909 metų laikotarpiu. Ji buvo sukurta koncertų serijai, kuriuos atliko kompozitoriaus pusbrolis.

Po pirmojo simfonijos atlikimo Sankt Peterburge ir Maskvoje, kūrinio orkestruotė buvo perkurta, todėl rankraštis yra vienintelis originalios versijos įrodymas. Pirmojoje versijoje galima atrasti daugelį skirtumų, pataisymų ir anotacijų, taip pat ir keletą eilučių naujos muzikos.

Rankraštis turėjo būti parduodamas aukcione dar 2004-aisiais, bet pardavimas buvo atidėtas dėl S. Rachmaninovo šeimos pretenzijų. Anot šeimos atstovų, jie yra tikrieji rankraščio savininkai, kadangi nėra jokių įrodymų, jog kompozitorius per savo gyvenimą kada nors jį yra pardavęs.

Susitarimas buvo pasiektas 2005-aisiais ir nuo to laiko rankraštis buvo eksponuojamas Britų bibliotekoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi