Kultūra

2015.09.08 13:45

Parodoje „Lunatikas“ – dviejų Austrijos menininkų darbai

Vilniaus galerijoje „Vartai“ atidaryta Austrijos menininkų paroda, kurioje pristatomi du šios šalies kūrėjai: pripažintas pasaulyje menininkas Francas Vestas ir jauna kūrėja Barbara Kapusta.

Vilniaus galerijoje „Vartai“ atidaryta Austrijos menininkų paroda, kurioje pristatomi du šios šalies kūrėjai: pripažintas pasaulyje menininkas Francas Westas ir jauna kūrėja Barbara Kapusta.

Jauna menininkė iš Austrijos Barbara Kapusta Vilniuje pristato darbus, kuriuos sukūrė, kai parodos rengėjai pasiūlė temą – „kūną be organų“ inscenizuoti kaip pasakojimą. Fotografijose – sustingusios moterys, tarsi iš tikrųjų būtų tuščiavidurės būtybės.

„Aš pasakoju apie moterų santykius per jų gestus. Man svarbu išryškinti moterų rankas, judesius, kurie mūsų visuomenėje turi įgiję savas prasmes“, – teigė B. Kapusta.

Ji pristato ir vaizdo darbą, kuriame diskutuojantys žmonės sustingsta tam tikrose pozose, kurios yra įgijusios tam tikras reikšmes.

F. Westo ir B. Kapustos – skirtingoms kartoms atstovaujančių menininkų – kūriniai parodoje „Lunatikas“ sudaro simbolinę sąjungą, skirtą priminti filosofinę meno kryptį – „kūną be organų“. F. Westas – vienas žymiausių vyresniosios kartos menininkų. Vilniuje eksponuojami jo objektai ir interviu su juo, kuriame Westas aiškina savo požiūrį į šiuolaikinį meną.

„Šis gultas – tai psichoanalitiko kabineto sofa, ir tai yra sutapatinama su iliuzija. Realybėje ji turi įkūnyti patogumą, jaukumą, o Westas kūrė iš daiktų, kuriuos rado gatvėje – gelžgalių. Austrišką patogų gyvenimą, jis įkūnijo šioje nepatogioje skulptūrinėje kompozicijoje“, – pasakojo parodos kuratorius Ameras Abbasas.

Vilniaus galerijoje „Vartai“ su paroda galima susipažinti iki birželio 20 dienos.