Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Valstybės vadovai sveikina režisierių J. Vaitkų 70-mečio proga

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius antradienį pasveikino teatro režisierių Joną Vaitkų 70 metų jubiliejaus proga.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius antradienį pasveikino teatro režisierių Joną Vaitkų 70 metų jubiliejaus proga.

„Esate vienas talentingiausių Lietuvos menininkų – ne tik kultūros, bet visos Lietuvos kūrėjas, nebijantis rizikuoti, prisiimi atsakomybės ir savo pavyzdžiui įkvepiantis jaunąją kartą“, – rašoma prezidentės sveikinime.

Anot jos, didžiulės pagarbos verta J. Vaitkaus bekompromisė laikysena svarbiausiais valstybės gyvenimo ir kultūros klausimais.

„Lygiai taip pat žavi ilgametė Jūsų pedagoginė veikla – užauginote būrį puikių aktorių. Jūsų režisuojami spektakliai ir kino filmai tampa reiškiniais, kurių dėka mes geriau pažįstame ne tik meną, bet ir savo pačių gyvenimą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius režisieriui dėkojo už kraštui nuveiktus darbus.

„Jūsų gyvenimas – meilės Lietuvai, teatrui ir žmonėms pavyzdys, – sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime. – Jūsų kūryba yra geriausias įrodymas, ką gali nuveikti talentingas žmogus, keturių dešimtmečių darbą sukoncentravęs vienam tikslui – turtinti žmonių vidinį pasaulį. Kas matė nors vieną Jūsų spektaklį, įsileido Jus į savo sielą, tapo Jūsų talento gerbėju ir bandė mąstyti kartu su Jumis,“ – režisierių sveikina premjeras.

J. Vaitkus nuo 2008 metų vadovauja Rusų dramos teatrui. Režisierius yra apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, Nacionaline premija ir kitais Lietuvos ir užsienio apdovanojimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi