Kultūra

2015.09.08 13:45

Dainą bankrutuojančiam Vilniui dedikavę atlikėjai: klausė, kieno tai užsakymas

Garsiausi Lietuvos muzikantai užsibrėžė į skolas įklimpusiai Lietuvos sostinei sugrąžinti gerą vardą – įrašė palaikymo himną „Atsiduok Vilniui“ bei sukūrė vaizdo klipą.

Garsiausi Lietuvos muzikantai užsibrėžė į skolas įklimpusiai Lietuvos sostinei sugrąžinti gerą vardą – įrašė palaikymo himną „Atsiduok Vilniui“ bei sukūrė vaizdo klipą.

„Po dainos įrašų pastebėjau, kad praėjo jau 25 metai nuo panašaus projekto „Kalėdų naktį tylią“. Jame tuo metu dalyvavo populiariausi tos kartos atlikėjai: Saulius Urbonavičius-Samas, Egidijus Sipavičius, Jūratė Miliauskaitė, Andrius Mamontovas, Džordana Butkutė ir aš. Iš senos kompanijos liko trys, kurie po 25 metų įrašė kitą mano dainą – himną „Atsiduok Vilniui“. Tai A. Mamontovas, Dž. Butkutė ir aš. Dar pakvietėme P. Meškėlą, Č. Gabalį, Ariną, N. Malūnavičiūtė, K. Smoriginą“, – pasakojo idėjos autorius Tomas Augulis.

Pašnekovas sako, kad įrašius dainą kilo sumanymas visą tai ir įamžinti. „Aplinkoje, kurioje dirbu, atsirado entuziastų. Režisierius D. Abarius sutiko imtis darbo. Taip atsirado klipas“, – DELFI sakė jis.

Daina garsaus muzikanto galvoje gimė spaudoje pasirodžius tekstams apie prasiskolinusį ir bankrutuojantį Vilnių. Šiuo kūriniu Lietuvos scenos grandai norėjo paskleisti pozityvią nuomonę apie Lietuvos sostinę: „Natūraliai gimė daina. Sakome, kad buhalteriškai Vilniui gal ir blogai, bet iš tiesų tai yra mūsų Vilniaus palaikymo akcija“.

Kaip pasakojo T. Augulis filmuojant klipą kolegos turėjo puikią progą pabendrauti, nes kai kurie jų buvo nesimatę jau ilgą laiką. „Buvo šiltas susitikimas, todėl ir klipas kupinas gerų emocijų, kurias spinduliuoja ir patys muzikantai bendraudami tarpusavyje ir tą patį atiduodami Vilniui“. Anot sumanytojo, klipas parodo miesto grožį, šiltumą.

Daina buvo įrašyta vasario mėnesį, o ilgai nedelsę atlikėjai kibo į filmavimo darbus. T. Augulis neslepia, kad tikrasis žaliojo Vilniaus grožis ir neatsiskleidė, bet perteikti gerą nuotaiką žiūrovams ir klausytojams, jis mano, puikiai pavyko. „Galėjo žydėti sakuros, Kostas Smoriginas galėjo kavą gerti lauke ne su striuke, bet žiūrovai supras, ką mes norėjome pasakyti ir kaip norėjome parodyti Vilnių“.

Muzikantas atskleidė, kad priešrinkiminiu laikotarpiu kurtas muzikinis klipas tapo ir diskusijų taikiniu. „Sulaukėme labai daug klausimų, ar tai nėra susiję su rinkimais, su kažkieno užsakymu. Tikrai ne. Juk klipas pasirodo po prezidento rinkimų. Mes nesitaikome prie jokių įvykių. Vienintelis įvykis – tai Gatvės muzikos diena. Ji labai mums artima ir viskas labai logiška“, – pokalbį baigė „Atsiduok Vilniui“ dainos autorius.