Kultūra

2014.05.16 21:10

G. Petkevičaitės-Bitės premija atiteko V. Sventickui

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.05.16 21:10

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija Panevėžio rajone, jos gimtajame Puziniškyje, buvo įteikta literatūros kritikui Valentinui Sventickui už knygą „Guriniai“.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija Panevėžio rajone, jos gimtajame Puziniškyje, buvo įteikta literatūros kritikui Valentinui Sventickui už knygą „Guriniai“.

Rašytojos literatūrinė premija skiriama už grožinės literatūros, prozos ar publicistikos kūrinį, meniškai ir įtaigiai atspindintį Lietuvos gyvenimą, keliantį humanistines idėjas. 

„Tokią vardinę literatūros premiją gaunu pirmą kartą savo gyvenime, kokių nors kitokių premijų yra buvę. Labai svarbu, kad ji susieta su G. Petkevičaitės-Bitės vardu. Toks sutapimas – prieš metus esu gavęs vardinį medalį „Tarnaukime Lietuvai“, štai šita premija mane paskatino prisiminti, kaip aš ją suvokiu, – kaip Lietuvos fenomeną. G. Petkevičaitė-Bitė – neaprėpiamos aprėpties asmenybė, ir pabūti jos šešėlyje, kad ir kukliai, man labai malonu“, – kalbėjo premijos laureatas.

„Guriniai“ – dešimtoji V. Sventicko knyga. Tai – laisvi užrašai,  atsiradę bendraujant su literatūros ir meno veikėjais.

„Ta knyga unikali kaip literatūros kritika ir kaip gyvenimo įžvalga įvairiausiais aspektais, ji yra nauja, pats žanras yra naujas. „Guriniai“ – reikia tik suprasti, ką reiškia šis žodis“ – ceremonijoje sakė rašytojas Vytautas Girdzijauskas.

V. Sventickas – 26-asis G. Petkevičaitės-Bitės premijos laureatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.