Kultūra

2015.09.08 13:45

Visos stiklo formos – parodoje „2D→“

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Sostinės galerijoje „Arka“ atidaryta tarptautinė stiklo meno paroda „2D→“. Tai tęstinis projektas, pristatantis Baltijos ir Šiaurės šalių stiklo menininkų kūrybą.  

Sostinės galerijoje „Arka“ atidaryta tarptautinė stiklo meno paroda „2D“. Tai tęstinis projektas, pristatantis Baltijos ir Šiaurės šalių stiklo menininkų kūrybą.

Lengvas ir plastiškas arba sunkus ir kietas, plokščias arba įgavęs netikėčiausias formas – stiklas gali būti visoks ir tai bando įrodyti tarptautinės stiklo meno parodos „2D→“ dalyviai. Savo vizijas ir fantazijas pristato 38 stiklo menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos.

„Stiklas yra labai įdomi medžiaga – jis būna ir šiltas, ir šaltas, ir trapus, ir minkštas, ir kietas, ir aštrus. Su juo labai įdomu dirbti, nes, net ir turint patirties,  visada tenka įveikti kokią nors netikėtą kliūtį. Be to, man įdomu su juo dirbti dar ir todėl, kad tenka pasitelkti ugnį“, – teigia menininkė iš Latvijos Barbara Gulbe.

„Stiklas kas kartą yra ir iššūkis, ir galimybė, nes, kai žaidi su šia medžiaga, ji  savotiškai žaidžia su tavimi“, – sako menininkė iš Estijos Kati Kerstna.

Parodos organizatoriai sako norėję pristatyti stiklo meno kaitos procesus bei tendencijas ir  paskatinti naujų išraiškos formų sklaidą. Taip pat siekta parodyti iš lakštinio stiklo kuriančių menininkų kūrinius, aktualizuojant savitas, per dešimtmečius susiklosčiusias, Vilniaus stiklo mokyklos tradicijas.

„Stiklo menininkai retai turi galimybių rodyti savo darbus parodose, ypač, kurie kuria stambius darbus, didelių apimčių. Dažniausiai parodose rodomi nedidelių gabaritų stiklo kūriniai ir visą laiką įdomu didelėje erdvėje eksponuoti savo darbus. Didelė dalis parodos autorių dažniausiai dirba architektūroje ir parodose dalyvauja gana retai su savo kūryba“, – kalba parodos kuratorė Dalia Truskaitė.

Iš parodos kūrinių sudaryta kolekcija rugpjūčio mėnesį bus eksponuojama Grybo muziejuje Jurbarke, rugsėjo ir spalio mėnesį ji keliaus į Šiuolaikinio meno muziejų Parnu, o lapkritį – į Rygą. Vilniuje šalto ar karšto apdirbimo technikomis sukurtas lakštinio stiklo instaliacijas, stiklo plastikos objektus  ir vitražus galite apžiūrėti iki mėnesio pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.