Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdoje – jautrios T. Murphy pjesės premjera

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Rytoj Klaipėdos dramos teatras kviečia į premjerą „Sugrįžimas“. Šiuolaikinio airių dramaturgo Tomo Murphy pjesė pasakoja, kas laukia po daugybės metų iš emigracijos į namus sugrįžusios moters.

Rytoj Klaipėdos dramos teatras kviečia į premjerą „Sugrįžimas“. Šiuolaikinio airių dramaturgo Tomo Murphy pjesė pasakoja, kas laukia po daugybės metų iš emigracijos į namus sugrįžusios moters.

Po daugelio metų – vėl gimtuosiuose namuose, niūriame Airijos miestelyje, bet ar čia viskas taip pat, kaip prieš išvykstant į Ameriką. Ar kas nors laukia paklydėlės dukros, kuri įtarių giminaičių nuomone, neaišku ką veikė už Atlanto.

Spektaklio režisierius Algimantas Pociūnas sako, kad statyti spektaklį jį paskatino pasaulį užvaldžiusi migracija, kuri ryškiai atspindėta T. Murphy pjesėje.

„T. Merphy pjesės nebuvo dažnai statytos Lietuvoje. Klaipėdoje, manau, kad tai yra pirmas pastatymas šio autoriaus, kuris yra šiuolaikinis. Jis priskiriamas prie tų „įpykusiųjų bangos“ ir, manau, kad tas socialinis užtaisas ir tos problemos, kurios yra jo dramaturgijoje, turėtų paliesti šiandien ir mus“, – teigė režisierius A. Pociūnas.

T. Murphy neslepia, kad turi įtūžio. Tai natūralu, sako dramaturgas, gyvenimas niekada nebūna sąžiningas, tačiau tas įtūžis ne dėl gyvenimo neteisybės, bet dėl nelygybės ir galingųjų arogancijos. Autoriaus kūryboje prievartą, nihilizmą ir neviltį praskaidrina humoras. O pjesės „Sugrįžimas“ herojei tenka iš naujo pervertinti žmogiškąsias vertybes, nes atrodo, kad tėvynė, ideali šeima teliko tik iliuzija.

„Airių dramaturgijoje yra ryškūs personažai. Tai – ne sekli dramaturgija, todėl ji ir įdomi. Yra ką vaidinti, ten yra sudėtingi daugiasluoksniai vaidmenys. Tame kapstytis yra įdomu“, – sakė aktorius Darius Meškauskas.

Spektaklyje vaidina Toma Gailiuutė, Regina Šaltenytė, Eglė Barauskaitė, Darius Meškauskas, Rimantas Pelakauskas ir kiti. Premjera – Žvejų rūmuose gegužės 16 ir 20 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt