Naujienų srautas

Kultūra2014.05.13 11:01

„Kino pavasario“ direktorė V. Ramaškienė pakviesta į Kanus tapti žiuri nare

LRT.lt 2014.05.13 11:01

Gegužės 14-25 d. viso pasaulio dėmesys kryps į Kanus, kuomet vyks didžiausias ir prestižiškiausias kino renginys pasaulyje – Kanų festivalis. Šio festivalio paralelinės programos „Dvi režisierių savaitės“ žiuri nare pakviesta tapti Vilniaus tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gegužės 14-25 d. viso pasaulio dėmesys kryps į Kanus, kuomet vyks didžiausias ir prestižiškiausias kino renginys pasaulyje – Kanų festivalis. Šio festivalio paralelinės programos „Dvi režisierių savaitės“ žiuri nare pakviesta tapti Vilniaus tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Kitais metais vyks jubiliejinis, 20-asis „Kino pavasaris“. Dvidešimtasis man ir šis Kanų festivalis. Simboliška, kad būtent šiais metais esu pakviesta tapti Kanų festivalio paralelinės programos „Dvi režisierių savaitės“ žiuri nare. Tiek Vilniui, tiek „Kino pavasariui“ tai itin reikšmingas įvertinimas“, – sako Vida Ramaškienė.

„Dvi režisierių savaitės“ yra nepriklausomai organizuojama paralelinė Kanų festivalio programa, kurioje nėra oficialaus konkurso, bet įvairios tarptautinės organizacijos (CICAE, EUROPA CINEMAS, ARTE) deleguoja savo žiuri komisijas ir skiria nepriklausomus apdovanojimus. V. Ramaškienė į Kanus vyksta atstovauti Vilniaus tarptautinį kino festivalį „Kino pavasaris“ ir kaip CICAE konfederacijos narė. CICAE yra pirmoji asociacija, pradėjusi atstovaujanti kokybišką kiną, vienijanti nepriklausomus kino teatrus, festivalius ir kitus renginius.

„Svarbus „Dviejų režisierių savaičių“ išskirtinumas – filmus čia gali laisvai žiūrėti eiliniai ir neprofesionalūs žiūrovai, tad dauguma seansų vyksta perpildytoje salėje ir draugiškoje kinomanų atmosferoje. Nekantrauju patirti tą bendrumo ir naujo patyrimo atmosferą. Labai tikiuosi, kad šie metai padovanos puikių filmų, kuriuos ne tik galėsime įvertinti ir apdovanoti Kanuose, bet ir  pristatyti juos Lietuvos kino mylėtojams 20-ajame „Kino pavasaryje“, – teigia V. Ramaškienė.

„Dviejų režisierių savaičių“ tikslas – atrasti naujus režisierius ir suteikti deramą pagarbą jau išgarsėjusiems autoriams. Šioje programoje su debiutiniais filmais atsiskleidė šiandieniniai meistrai Martinas Scorsese, Werneris Herzogas, Jimas Jarmuschas, Raineris Werneris Fassbinderis, Jeanas-Pierre’as ir Lucas Dardenne’ai, Nagisa Oshima, George`as Lucas, Michaelis Haneke, Chantal Akerman, Spike`as Lee. Per pastaruosius kelis metus „Dviejų režisierių savaičių“ sūkuryje sužydėjo jaunosios kartos režisierių Sofia`os Coppola`os, Xaviero Dolano, Pablo Larraino karjeros.

Šiems metams atrinktoje programoje vėl susitiks talentingi debiutantai (Sandanso kino festivalio nugalėtojas Damienas Chazelle), patyrę režisieriai (Bruno Dumontas, Celine Sciama, Diego Lermanas, Matthew Warchusas) ir legendiniai meistrai (Frederickas Wisemanas, Johnas Boormanas, Isao Takahata).

„Dviejų režisierių savaičių“ atrankos komitetas ir meno vadovas Edouardas Waintropas nuolat konkuruoja su Kanų festivalio oficialios programos direktoriumi Thierry Fremaux dėl tų pačių filmų, o kai kurie autoriai ir prodiuseriai netgi mieliau organizuojasi premjeras neoficialioje „Dviejų režisierių savaičių“ aplinkoje be raudono kilimo, maršų, griežtų aprangos kodų ir fotografų, bet žymiai geresniu laiku ir efektyvesniu matomumu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi