Kultūra

2015.09.08 13:45

Kultūros ministerijoje bus pristatytas tyrimas apie gyventojų dalyvavimą kultūroje

BNS2015.09.08 13:45

Antradienį Kultūros ministerijoje bus pristatytas tyrimas apie gyventojų dalyvavimą kultūroje ir pasitenkinimą kultūros paslaugomis.

Antradienį Kultūros ministerijoje bus pristatytas tyrimas apie gyventojų dalyvavimą kultūroje ir pasitenkinimą kultūros paslaugomis.

Tyrimas atskleidė, jog daugiau nei 37 proc. Lietuvos gyventojų dalyvauja kultūros veiklose, o nesidomėjimas kultūrine veikla būdingas 25 proc. tyrimo dalyvių.

„Tyrimo duomenys akivaizdžiai parodo, jog dalyvaujantys kultūrinėse veiklose gyventojai ir kultūrą vartojantieji yra akivaizdžiai labiau visuomeniški, laimingi, jaučiasi sveikesni ir labiau pasitikintys“, – rašoma Kultūros ministerijos pranešime.

Be to, nustatyta, kad 36 proc. apklaustųjų yra masinės kultūros vartotojai, jie mieliau žiūri, klauso kultūros renginio ar koncerto įrašą, negu jame dalyvaus patys, taip pat mieliau žiūri laidą apie menus per televiziją, negu aplanko parodą. Tuo metu aktyvių kultūros mylėtojų ir puoselėtojų, kurie patys aktyviai kuria, dalyvauja ir savanoriauja skirtingose kultūros srityse, yra 24 procentai.

Tyrimą Kultūros ministerijos užsakymu atliko Socialinės informacijos centras ir bendrovė „ESTEP Vilnius“. Iš viso apklausta 1217 Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 15 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.