Kultūra

2015.09.08 13:45

Vilniuje prasideda festivalis „Naujasis Baltijos šokis“

BNS2015.09.08 13:45

Penktadienį Vilniuje prasidės tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.

Penktadienį Vilniuje prasidės tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.

Pasak festivalio rengėjų, numatoma įspūdinga atidarymo programa, bus parodytas prieš 27 metus šokio pasaulį sugluminęs belgo Wimo Vandekeybuso ir jo trupės „Ultima Vez“ spektaklis bei paskutinįsyk šį sezoną rodomas „auksinis“ lietuvių darbas „Contemporary?“.

Niekam nežinomas jaunas belgų choreografas W. Vandekeybusas 1987-aisiais sukūrė spektaklį „What the Body Does Not Remember“, kuris akimirksniu tapo sensacija. Brutalia šokio ir muzikos konfrontacija pavadintas spektaklis apstulbino tuometį šokio pasaulį ir išgarsino choreografą pasaulyje. Lietuvoje bus parodyta nauja spektaklio versija.

Iškart po festivalio atidarymo spektaklio Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Menų spaustuvėje paskutinį kartą šį sezoną bus parodytas Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas ir Metų scenos įvykiu pripažintas trijų choreografų ir šokėjų – Agnės Ramanauskaitės, Pauliaus Tamolės ir Manto Stabačinsko – kūrinys „Contemporary?“.

Bene pirmą kartą Lietuvos scenoje trys žinomi aktoriai ir šokėjai su ironija pažvelgė į iki šiol nenagrinėtą šiuolaikinio šokio kūrimo temą – iš ko susideda spektaklis, apie ką jame kalbama, kokie daiktai yra reikalingi.

Festivalio atidarymo vakarą užbaigs Naujojo šokio centro „Zodiak“ ir Suomijoje gyvenančio bei kuriančio lietuvio Andriaus Katino darbas WORK.

Į festivalį taip pat atvyks Danijos šokio teatras su Timu Rushtonu, prancūzų hiphopo šokio trupė „Compagnie Malka“, kiti.

Festivalis vyks iki gegužės 15 dienos.

„Naujasis Baltijos šokis“ yra didžiausias šiuolaikinio šokio renginys Baltijos šalyse.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.