Kultūra

2015.09.08 13:45

Šiauliuose prasidėjo tarptautinis studentų teatrų festivalis „Po saule“

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiauliuose prasidėjo 9-asis tarptautinis studentų teatrų festivalis „Po saule“. Per dvi dienas jame bus parodyti šeši spektakliai.

Šiauliuose prasidėjo 9-asis tarptautinis studentų teatrų festivalis „Po saule“. Per dvi dienas jame bus parodyti šeši spektakliai.

Festivalis prasidėjo tarptautiniu projektu-spaktakliu „Mūsų miestelis“ pagal Thorntono Wilderio to paties pavadinimo pjesę. Jame vaidina Šiaulių universiteto estrados meno specialybės pirmų trečių kursų studentai, o režisavo jau ketvirtą kartą į festivalį atvykstantis svečias iš JAV.

„Kalbame skirtingomis kalbomis ir patys esame skirtingi, tačiau visa kita mus suvienija. Studentai ateina norėdami dirbti, kurti teatrą, džiuginti ir stebinti žiūrovą ir patys jausti didelį pasitenkinimą. Pagrindinė mūsų visų užduotis sudominti žiūrovą“, – teigė JAV Nebraskos universiteto studentų teatro vadovas D. Scottas Glasseris.

Savo spektaklius pristatys pirmą kartą į festivalį atvykę Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Šiaulių universiteto  studentai ir svečiai iš JAV Nebraskos universiteto Omahoje. Pasak rengėjų, šiemet festivalis kuklesnis nei ankstesniais metais, bet tai tik dėl to, kad rengiamasi jubiliejiniam dešimtajam festivaliui, kuris bus kitoks.

„Jis kasmet kitoks, nes tai yra kiti žmonės, kiti kursai atvažiuoja, o bendra yra tai, kad tai yra studentai, teatro studijas studijuojantys, teatro studijų krypties studentai ir jie turi didelį bendrumą interpretacijoje, bendravime ir tai yra studijos“, – teigė Šiaulių universiteto Menų fakulteto Teatro katedros Marija Žibūdienė.

Studentai sako daug išmokę ne tik dvi savaites prieš festivalį vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse, kurioms vadovavo svečias iš JAV, bet ir bendraudami vieni su kitais

„Bendraujant žavi geranoriškumas ir kūrybinė atmosfera, aš  šiame festivalyje lankausi jau antrą kartą ir tikiuosi vėl parsivežti į JAV  labai daug gerų įspūdžių“, – sakė JAV Nebraskos universiteto studentė Julia Hinson.

„Galvojome, kad bus nelengva dirbti, bet susišnekėjome angliškai, visi draugiškai  dirbome, labai rezultatyviai“, – pasakojo Šiaulių universiteto studentė Gintarė Ramoškaitė.

Pirmuosius ketverius metus festivalyje dalyvavo tik mūsų šalies aukštųjų mokyklų studentų teatrai , jau penktus metus jis – tarptautinis. Dviem talentingiausiems festivalio dalyviams bus įteiktos „Jaunosios teatro vilties“ nominacijos, išrinktas geriausias festivalio spektaklis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.