Naujienų srautas

Kultūra2014.05.07 13:11

Chorai ir miestelėnai klausysis LRT radijo ir dainuos kartu

LRT.lt 2014.05.07 13:11

Gegužės 10-ąją bus minima Europos operos diena. LRT radijas 14 val. transliuos ištrauką iš „Nabuko“ operos. Lietuvos miestų aikštėse chorai ir miestelėnai klausysis LRT radijo ir dainuos kartu.

Gegužės 10-ąją bus minima Europos operos diena. LRT radijas 14 val. transliuos ištrauką iš „Nabuko“ operos. Lietuvos miestų aikštėse chorai ir miestelėnai klausysis LRT radijo ir dainuos kartu.

„Europos operos dienos“ visoje Europoje rengiamos jau aštuntąjį kartą. Projektas, 2007 metais inicijuotas tarptautinio profesionaliųjų operos teatrų ir festivalių tinklo ,,Opera Europa“, kasmet sulaukia vis didesnio Europos operos teatrų, meno renginių organizatorių, o taip pat ir žiūrovų dėmesio.

Nuo 2013 m. projektas Europoje vykdomas pasiteikiant nacionalinius koordinatorius. Lietuvoje nacionalinio koordinatoriaus funkcijos deleguotos VšĮ ,,Operomanija“ direktorei, scenos menų prodiuserei Anai Ablamonovai.

Vykdant 2014 m. ,,Europos operos dienų“ projektą, šalia meninės programos, organizuojamos kartu su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija, šalia apskrito stalo diskusijos/konferencijos, kurioje susitiks visi Lietuvos operos, muzikinio teatro atstovai ir bus padėti būsimo lietuviškojo nacionalinio operos, muzikinio teatro tinklo pamatai, rengiama ir akcija, kurios metu skirtinguose Lietuvos miestuose vienu metu bus atlikta ištrauka iš operos.

Šia akcija numatoma atkreipti visuomenės dėmesį į operos žanrą, o taip pat skleisti Lietuvoje žinią apie visoje Europoje švenčiamas ,,Europos operos dienas“, įtraukti į jas daugiau projektų rengėjų ir dalyvių.

Vienu metu skirtinguose miestuose atliekamos operos ištraukos akciją ketinama filmuoti, sumontuoti vieną vaizdo klipą ir paskleisti tarptautinio tinklo ,,Opera Europa“ kanalais, pristatant Europai, kaip ,,Europos operos dienos“ yra minimos Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi