Kultūra

2015.09.08 13:45

Krokuvoje atidaryta paroda apie S. Kubricko gyvenimą ir kūrybą

ELTA2015.09.08 13:45

Krokuvos Nacionaliniame muziejuje atidaryta paroda, nušviečianti žymaus režisieriaus Stanley Kubricko gyvenimą ir kūrybinį kelią.

Krokuvos Nacionaliniame muziejuje atidaryta paroda, nušviečianti žymaus režisieriaus Stanley Kubricko gyvenimą ir kūrybinį kelią.

Kino gerbėjai parodoje gali išvysti daugiau kaip tūkstantį eksponatų, susijusių su režisieriaus darbu, tarp jų – filmų dekoracijos, maketai, kostiumai ir plakatai bei režisieriaus rašyti ir gauti laiškai.

Paroda apima žymiausius ir labiausiai pripažintus kūrėjo darbus – juostas „Prisukamas apelsinas“, „2001 m. kosminė odisėja“, „Metalinis apvalkas“ ir „Švytėjimas“, o taip pat supažindina su nerealizuotais režisieriaus projektais – biografiniu filmu apie Napoleoną, planuota juosta apie Holokaustą.

Fotografijos Lenkijoje rodo, jog režisierius ketino filmuoti Lenkijos Zamostės miesto senamiestyje, tačiau atsisakė projekto tuoj po režisieriaus Steveno Spielbergo filmo „Šindlerio sąrašas“ pasirodymo.

Parodos atidaryme Krokuvoje dalyvavo režisieriaus našlė Christiane Kubrick bei ilgametis kolega, prodiuseris Janas Harlanas.

Kilnojamąją parodą parengė Vokietijos filmų muziejus („Deutsches Filmmuseum“), bendradarbiaudamas su S. Kubricko namais.

Režisierius S. Kubrickas (1928–1999) yra laikomas vienu geriausių ir įtakingiausių kino kūrėjų istorijoje, išgarsėjęs kontraversiškų temų eskalavimu bei unikalia kinematografija, pasižyminčia dėmesiu detalėms, vizualiniais efektais bei išskirtiniu muzikos panaudojimu.