Kultūra

2014.05.06 10:53

Spaudos atgavimo dieną Katedros aikštėje – fotografijos paroda apie laisvę

LRT.lt2014.05.06 10:53

Gegužės 7 d., trečiadienį, 10 val. Katedros aikštėje bus atidaryta Zino Kazėno (Zika) fotografijų paroda „Vilnius – laisvės miestas: 1988–1991. Tai Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Zino Kazėno ir Vilniaus miesto savivaldybės dovana miestiečiams ir sostinės svečiams.

Trečiadienį, 10 val. Katedros aikštėje bus atidaryta Zino Kazėno (Zika) fotografijų paroda „Vilnius – laisvės miestas: 1988–1991. Tai Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Zino Kazėno ir Vilniaus miesto savivaldybės dovana miestiečiams ir sostinės svečiams.

Parodos atidaryme dalyvaus Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius,  fotografijų autorius Zinas Kazėnas, renginį ves Juozas Šalkauskas, rašoma pranešime spaudai.

Zinas Kazėnas nuo 1972 m. yra Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, nuo 1988 m. – laisvai samdomas fotografas. 1988–1991 m. Zinas Kazėnas buvo Sąjūdžio Informacinės Agentūros (SIA) fotografu. Fotografijose užfiksuotos akimirkos iš daugiau nei dviejų šimtų Sąjūdžio laikotarpio piketų, mitingų, akcijų. Per trejus metus fotografas apsilankė 250-tyje mitingų ir akcijų, vykusių Lietuvos miestuose ir miesteliuose, sukaupė daugybę medžiagos.

Apie Nepriklausomybės atkūrimo įvykius Zinas Kazėnas yra surengęs apie šimtą fotografijos parodų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse. Didžiausios ir įspūdingiausios – Vengrijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Estijoje ir JAV.

Parodą lankytojai galės apžiūrėti iki gegužės 15 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt