Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Lietuvoje duris atvėrė „Dizaino savaitė“

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Antradienį penki Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Telšiai ir Šiauliai – atidaro duris „Dizaino savaitei“, kuri vyks gegužės 5–11 dienomis. Visi miestai kvies į renginius, susijusius su dizainu, jo procesu – profesionalai, dalyvaujantys renginyje dalinsis savo idėjomis, o publika galės su jomis susipažinti, išbandyti ir įvertinti.

Antradienį penki Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Telšiai ir Šiauliai – atidaro duris „Dizaino savaitei“, kuri vyks gegužės 5–11 dienomis. Visi miestai kvies į renginius, susijusius su dizainu, jo procesu – profesionalai, dalyvaujantys renginyje dalinsis savo idėjomis, o publika galės su jomis susipažinti, išbandyti ir įvertinti.

„Dizaino savaitė“ Kaune rengiama jau trečius metus ir Kauno miesto savivaldybės yra įtraukta į Kauno miestui svarbių renginių sąrašą. Šiais metais Kaune bus galima aplankyti daugiau nei 40 renginių, kuriuos jungiantis konceptas – inovacijos, apimančios verslą, meną, vartojimo kultūrą. Pagrindinis „Dizaino savaitės“ tikslas – suteikti platformą meno ir dizaino bendruomenės saviraiškai tikslu supažindinti vartotojus su dizaino kultūra, jos procesu, rašom paranešime spaudai.

Kūrybinė, inovatyvi ir draugiška aplinka kvies į  Kauno miesto erdves, akademinę aplinką, dizaino salonus bei baldų parduotuves. Renginių formatas – parodos, kūrybinės dirbtuvėlės, prezentacijos, seminarai, iniciatyvos, festivaliai.

Gegužės 7 dieną 14–19 val. VDA Kauno fakultetas kviečia ne tik susipažinti su akademine studentų veikla, pamatyti, kaip yra paruošiami studentai, bet ir pasigaminti originalaus dizaino šviestuvus iš paprastų medžiagų „Kūrybinėse dirbtuvėse „Šviečiantis miestas“.

Gegužės 8 dieną iniciatyva „Mano balkonas”, kuri vyks 11–14 val. Vilniaus ir Griunvaldo gatvių balkonai bus papuošti gyvomis gėlėmis, floristinėmis kompozicijomis. Idėjos autoriai parodys, kaip galima balkoną, kuris yra ne tik privati nuosavybė, bet ir miesto veidas, papuošti, kad jis negadintų bendros miesto architektūros, o ją darytų originalesne, puošnesne.

Šiais metais minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 10 metų sukaktį, gegužės 9 dieną 15 val. Rotušės aikštėje vyks Kauno kolegijos studentų sukurto projekto iš gyvų gėlių „Unikalus Europos žemėlapis“ atidarymas. Taip pat vyks geriausių Lietuvos moksleivių ir studentų sukurtų interaktyvių žemėlapių viešas pristatymas „Mano Europa – mano namai“.

Šeštadienis, gegužės 10 diena „Dizaino savaitėje“ bus skirta madai. Tad 11–19 val. Kuzmos gatvėje bei „Medžiotojų užeigos“ vasaros palapinėje Rotušės aikštėje, įvyks „One Day Fashion Butique”, kur laikinai į vieną erdvę susiburs konceptualūs Lietuvos ir užsienio mados dizaino vardai. Čia koncentruosis prekyba, pažintys, kolekcijų pristatymai, prezentacijos.

Sekmadienis, gegužės 11 diena – dviračių diena. Apie dviračių restauravimo idėją galėsite sužinoti  renginyje „Dviračių kultūra ir dizainas”, kuris vyks 12–15 val. VDA Kauno fakultete, Muitinės g. Mažiausią ir lengviausią lankstomą elektroninį dviratį pasaulyje galėsite išvysti „Dviračio pristatyme“ 13 val. VDA Kauno fakultete, Muitinės g. 4.  O vienetinius dviračius, pasižyminčius unikaliomis formomis ir spalvomis galėsite netik pamatyti, o ir išbandyti visą savaitę vykstančiame renginyje „Mano dviratis” – išskirtinio dizaino dviračio paroda. Išmėgink!“ VU Kauno humanitariniame fakultete, Muitinės gatvėje 8, 2 aukšto fojė.

Taip pat sekmadienį „Dizaino savaitė” kviečia į baigiamąjį renginį, kuriame bus atidengtas „Minimalus paminklas rutinai“. Paminklas taps visų savaitės renginių akcentu bei dovana Kauno miestui ir turės išliekamąją vertę – tai savotiškas Dizaino savaitės baigiamasis spaudas. Paminklo autorius architektas Audrys Karalius tikina, kad: „Dažniausiai kasdienybės nepastebime ir nevertiname – nes ji yra pernelyg arti ir perdėm įprasta“. Baigiamasis renginys vyks 15.15 val. Muitinės ir V. Kuzmos gatvių sankirtoje.

„Dizaino savaitės“ informaciniame štabe, kuris įsikūrė Rotušės aikštėje, kuriame dirbsiantys savanoriai ne tik atsakys į visus klausimus apie renginius, jų dalyvius ir kur viską rasti, tačiau jis judės ir muzikos ritmu. Nuo gegužės 8 dienos iki gegužės 10 dienos 17–22 val. gros tokie Lietuvos DJ, kaip Guoda D., Interno, Simonas Kuoga ir kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi