Naujienų srautas

Kultūra2014.05.05 16:50

Estijoje rengiamas pirmasis finougrų filmų festivalis

ELTA 2014.05.05 16:50

Estijoje, atidarytame naujame Tsistro linų muziejuje pietrytinėje Veru apskrityje, birželio pradžioje rengiamas pirmasis Tarptautinis finougrų filmų festivalis.

Estijoje, atidarytame naujame Tsistro linų muziejuje pietrytinėje Veru apskrityje, birželio pradžioje rengiamas pirmasis Tarptautinis finougrų filmų festivalis.

Festivalyje bus demonstruojami trumpo metro filmai. Renginiu siekiama atkreipti dėmesį į vaidybinį ir eksperimentinį kiną, atskleidžiantį Europoje ir Azijoje gyvenančių finougrų tautų kultūrą.

Penkias dienas truksiančiame kino renginyje planuojama pristatyti per 50 filmų, pasakojančių apie udmurtų, setų, lyvių, marių, vepsų ir kitų mažesnių finougrų tautų kultūrą. Daugelis juostų yra sukurtos Estijoje, Suomijoje ir Vengrijoje, tačiau į festivalį taip pat planuojama pakviesti ir mažesnių finougrų tautų menininkus.

Festivalio metu taip pat bus rengiamos režisierių ir operatorių kūrybinės dirbtuvės, kurioms vadovaus Estijos rašytojas Martas Kivastikas ir vengrų režisierius Danielius Erdelyi. Muziejuje planuojami ir tradicinės muzikos koncertai.

„Festivalį ypatingu paverčia unikali jo vieta Veru apskrityje, pasienyje. Renginys sieks pritraukti ir pradžiuginti visus, kurie vertina autentišką finougrų kultūros aplinką ir natūralią gamtą bei mėgsta trumpametražį kiną“, – teigia festivalio meno direktorė Edina Csullog.

Trumpametražio kino festivalį globoja finougrų kultūros puoselėtoja rašytoja Kauksi Ulle.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi