Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Jubiliejų švenčiantį D. Banionį pagerbė V. Putinas

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė garbės raštu apdovanoti 90-metį švenčiantį Lietuvos aktorių Donatą Banionį.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė garbės raštu apdovanoti 90-metį švenčiantį Lietuvos aktorių Donatą Banionį.

Dėl to V. Putinas trečiadienį pasirašė atitinkamą dekretą, pranešė Rusijos naujienų agentūra „Ria Novosti“.

Dokumente rašoma, kad aktorius skatinamas „už nuopelnus humanitarinėje srityje“.

Rusijos ambasada Lietuvoje pranešė, kad ambasadorius Aleksandras Udalcovas aplankė aktorių namuose ir įteikė jam sveikinimų raštus nuo V. Putino bei premjero  Dmitrijaus Medvedevo.

Anksčiau aktorius buvo apdovanotas Rusijos Federacijos Draugystės ordinu už nuopelnus vystant Rusijos kino meną ir vaisingą veiklą stiprinant tarptautinius kultūrinius ryšius (1999 m.), Rusijos Federacijos Garbės ordinu už didelį indėlį vystant teatro ir kino meną bei daugiametę kūrybinę veiklą (2009 m.).

Teatro ir kino aktorius D. Banionis yra sukūręs per pusšimtį vaidmenų teatre, apie 70 – kine ir televizijoje. Pernai jam skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2004 metais menininkas apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, 1994 metais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi