Kultūra

2014.04.29 16:08

Vienos Šėnbruno rūmai siūlo imperatorišką priebėgą

BNS2014.04.29 16:08

Šėnbruno rūmai buvo Marie-Antoinette vaikystės vasaros namai ir mėgstamiausia gražiosios, tragiško likimo Sissi rezidencija. Vaikystėje čia grojo Mozartas, o Napoleonas buvo taip pakerėtas, kad net du kartus buvo čia įsikraustęs.

Šėnbruno rūmai buvo Marie-Antoinette vaikystės vasaros namai ir mėgstamiausia gražiosios, tragiško likimo Sissi rezidencija. Vaikystėje čia grojo Mozartas, o Napoleonas buvo taip pakerėtas, kad net du kartus buvo čia įsikraustęs.

Nuo balandžio 30 dienos ir turistai galės paviešėti šiame svarbiausiame Vienos turistiniame objekte – pritaikytame numeryje su vaizdu į rūmų sodus ir net su liokajumi, virėju ir žirgų traukiama karieta.

„Tai unikalu Europoje“, – pristatydama naujovę žurnalistams sakė Birgit Reitbauer iš austrų viešbučių grupės „Verkehrsbuero“, kuri nuomos Šėnbruno rūmų numerį.

Naujasis numeris yra virš imperatoriaus Pranciškus Juozapo buvusio miegamojo ir studijos, kur jo nepriklausomybę mėgusi žmona Elisabeth rašydavo eilėraščius ir dienoraštį. Pavaldinių meiliai Sissi vadinta imperatorienė buvo nužudyta 1898 metais.

Numeryje, kurio renovacija atsiėjo 400 tūkst. eurų, yra du miegamieji, du vonios kambariai, salonas, bendrasis kambarys ir virtuvėlė su šampano pilnu šaldytuvu.

Šėnbruno rūmai, kurie buvo pastatyti kaip atsakas Prancūzijos Versaliui, ir jų sodai, kuriuose yra seniausias išlikęs zoologijos sodas pasaulyje, yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir pritraukia 8 mln. lankytojų per metus.

Rūmų Napoleono salėje prancūzų diktatorius, kuris pametė savo Josephine'ą ir vedė vieną Habsburgų princesę, miegojo po Vienos užėmimo 1805 ir 1809 metais. Jis Šėnbruną buvo pavertęs savo štabu.

Šiuose rūmuose XVIII amžiaus 7-ajame dešimtmetyje imperatorienei Marijai Teresei grojo tuomet šešiametis Wolfgangas Amadeus Mozartas, o Mėlynajame kinų salone imperatorius Karolis I 1918 metais pasirašė dokumentą, kuriuo baigėsi 640 metų trukęs Habsburgų viešpatavimas.

Vėliau, 1961 metais, JAV prezidentas Johnas F. Kennedy ir Sovietų Sąjungos lyderis Nikita Chruščiovas buvo susitikę po krištolo veidrodžiais žėrinčios Didžiosios galerijos – buvusios imperatoriškosios pokylių salės – lubų freskomis.

Nepamiršo visų šiuolaikinių patogumų

Tas numeris, kaip manoma, buvo Pranciškaus Juozapo vaikaitės, „Raudonosios erchercogienės“ Elisabeth, kuri 1883 metais gimė kaip princesė, o 1963-iaisiais mirė kaip socialistė, privatūs apartamentai.

Pagal Marijos Teresės – po giljotina žuvusios Marie Antoinette motinos – skonį jame spindi balta, juoda ir auksinė spalvos, derinamos su imperatoriškuoju raudonu raštuotu audiniu.

Tačiau ne taip, kaip Šėnbruno klestėjimo laikais, dabar numeryje yra tokie šiuolaikiniai patogumai kaip trys televizoriai, o elegantiški lipdiniai ir sietynai dera su modernesniais štrichais.

„Mums buvo svarbu išlaikyti imperatoriškąją Šėnbruno rūmų dvasią ... be būtinybės praleisti kokius nors modernius elementus“, – paaiškino Franzas Sattleckeris, kuris prižiūri numerio nuomą.

Tačiau prabudimo rūmuose su 1 441 sale, kaip išpaikintai princesei ir lovoje su baldakimu įspūdžiai nėra skirti skurdžiams.

Kainos už naktį prasideda nuo 699 eurų žmogui, neskaitant pusryčių. Jų tektų eiti į netoliese esantį „Parkhotel“, kur vyksta registracija, arba gamintis juos pačiam.

Įsigiję „Medaus mėnesio“ paketą už 2 700 eurų, jaunavedžiai bus karieta atvežti iš keturių žvaigždučių „Parkhotel“ ir pamaloninti rožėmis, šampanu, kažkokia „romantiška vonia“ ir pusryčiais.

Tačiau viršūnė yra „Imperatoriškųjų apartamentų paketas“, į kurį įtraukta privataus šefo paruošta vakarienė, privati ekskursija po visus rūmus ir kitokie puikūs dalykai, – už 4 900 eurų nakčiai.

Pagrindiniai potencialūs klientai yra turtingi turistai, atvykstantys į Vieną iš Rusijos, Kinijos, Indijos ir Japonijos, ieškantys ko nors ypatinga, taip pat – pinigingi europiečiai ir amerikiečiai.

„Daug japonų atvyksta į Vieną atnaujinti savo įžadų, gražiai pasifotografuoti ir įgyti gražių prisiminimų, ir mes tikimės, kad galime pritraukti kai kuriuos jų“, – paaiškino B.Reitbauer ir pridūrė: „Tačiau stebėtina tai, kad mūsų pirmieji užsakytojai, tiesą sakant, yra žmonės iš Vienos“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.