Kultūra

2014.04.29 00:05

„Sugrįžimų“ festivalyje – keturių seserų ansamblis

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.04.29 00:05

„Sugrįžimų“ festivalyje – neįprastas koncertas. Antradienį Valdovų rūmuose gros keturių seserų ansamblis. Merginos mokosi skirtingose Europos šalyse ir specialiai dėl „Sugrįžimų“ festivalio atvažiavo į Lietuvą.

„Sugrįžimų“ festivalyje – neįprastas koncertas. Antradienį Valdovų rūmuose gros keturių seserų ansamblis. Merginos mokosi skirtingose Europos šalyse ir specialiai dėl „Sugrįžimų“ festivalio atvažiavo į Lietuvą.

Tarptautinių konkursų laureatės seserys Daunytės vis rečiau susitinka. Jos visos groja skirtingais instrumentais ir, kas retai pasitaiko šeimoje, visos savo ateitį sieja su muzika.

„Pirmiausia mes pradėjom dainuoti. Dainavom, dainavom, kadangi su klausom gimėm, tai ir traukėm. Viena užtraukia, kita pritaria, trečia atitaria. Mama pastebėjo, kad turim klausą, tada sugalvojo, kad mums reikėtų pasimokyti muzikos“, – pasakoja arfininkė Joana Daunytė.

J. Daunytė jau baigė studijas Šveicarijoje, tačiau dar tobulinasi Norvegijoje. Jos jaunesnė sesuo Vita Marija dar Šveicarijoje mokosi fleitos meistriškumo.

„Aš nežinau, ar iš viso įmanoma, kad tarp sesių ar brolių pranyktų toks cinkelis – pakibinimo ar paerzinimo. Aš manau, jis visą gyvenimą išlieka, tarsi visą laiką sesės ir broliai lieka amžini vaikai“, – sako fleitininkė V. M. Daunytė.

Violončelininkė Elena Daunytė šiuo metu studijuoja Didžiojoje Britanijoje, tačiau sako, kad susibūrusios į ansamblį „Regnum musicale“ sesės jau koncertavo ir Jungtinėse Valstijose, ir Šveicarijoje.

„Grojant su sesėmis mums nereikia tiek laiko skirti repeticijoms, nes mes kaip vienas, jaučiam muziką vienodai. Tai labai keista. O kalbant apie pasitempimą – tai tiesiog scena priverčia pasitempti“, – tvirtina violončelininkė E. Daunytė.

Jauniausioji Kotryna Ugnė Daunytė – smuikininkė, ji dar mokosi Nacionalinėje Čiurlionio menų mokykloje.

Jaunosios muzikantės yra šviesaus atminimo poeto Vaidoto Daunio dukros. Tėtis žuvo, kai mergaitės buvo dar visai mažos. Mama smuikininkė Raimonda Daunienė sako, kad netikėjusi, jog visos dukros taps muzikantėmis.

„Maniau, kad tik pasimokytų geresnėje Čiurlionio mokykloje, kur geresnė aplinka, ir užteks. Bet pedagogai pamatė, kad jos padaro daugiau, nei reikėtų. Siūlė – jūs jas užspauskit. Tai aš taip ir padariau“, – pasakoja R. Daunienė.

Seserų Daunyčių ansamblio koncertas vyks antradienį Vilniuje, Valdovų rūmuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt