Kultūra

2015.09.08 13:45

Klaipėdoje – džiazo pasaulio legenda E. Marienthalis

LRT.lt2015.09.08 13:45

20-ojo jubiliejinio ir vis dar Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje – „Grammy“ apdovanojimų laureatas, vienas žymiausių pasaulio džiazo atlikėjų – saksofono virtuozas Ericas Marienthalis.

20-ojo jubiliejinio ir vis dar Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje – „Grammy“ apdovanojimų laureatas, vienas žymiausių pasaulio džiazo atlikėjų – saksofono virtuozas Ericas Marienthalis.

„Tai daugiau nei 60 pasaulio šalių koncertavusi, 10 asmeninių albumų išleidusi, šimtus įvairiausių kūrinių, filmų takelių ar TV laidų muzikinių užsklandų įrašiusi tikra džiazo pasaulio legenda. Todėl didžiuojamės ir džiaugiamės, jog Eriką Marienthalį galime pristatyti jubiliejinio džiazo festivalio publikai uostamiestyje“, – teigia asociacijos Klaipėdos pilies džiazo festivalio prezidentė Inga Grubliauskienė.

57-erių amerikietis, saksofono virtuozas E. Marienthalis visą gyvenimą jį ištikimai lydintį instrumentą pirmą kartą į rankas paėmė dar būdamas mokykloje, manydamas, kad tai „šauniai atrodantis daiktas”.

Savo profesinę karjerą jis pradėjo 1980-aisiais, pradėjęs groti su to meto žymiu Naujojo Orleano trimitininku Alu Hurtu. Kiek vėliau jis jau buvo pakviestas prisijungti prie Disnėjaus orkestro, rašoma pranešime spaudai.

Tačiau tikroji profesinė sėkmė E. Marientaliui nusišypsojo tada, kai jis netikėtai įsiliejo į pasaulinio garso džiazo muzikanto, pianisto Chico Corea grupės sudėtį. Grodamas kartu su C. Corea grupe, E. Marienthalis įrašė 6 albumus, dviems iš kurių įteikti „Grammy“ apdovanojimai.

Po sėkmingo kelerių metų bendradarbiavimo su C. Corea grupe, E. Marienthalis vėliau pradėjo savo asmeninę karjerą bei džiazo muzikos olimpo neužleidžia iki šiol. Jo diskografijoje – daugiau nei 10 įrašytų asmeninių albumų, šeši jo kūriniai pateko į šiuolaikinio džiazo radijo stoties (JAV) TOP-10, o du iš jų užėmė ir pirmąsias „topų“ vietas.

Daugiau nei 60 pasaulio šalių pasirodymus surengęs E. Marienthalis per ilgą savo muzikinę karjerą koncertavo ir ne su viena pasaulio muzikos žvaigžde, tokia kaip Eltonas Johnas ar Barbara Streisand.

O kritikai E. Marienthalis apibūdina paprastai – tai beribių galimybių muzikantas.

E. Marienthalis džiazo festivalio scenoje pasirodys kartu su visų laikų žymiausią Lenkijos džiazo grupe „Walk away“. Būgnininko Krzysztofo Zawadzki įsteigtą grupę sėkmė lydi visus jos beveik dvidešimties metų veiklos metus. Lenkai grojo daugelyje garsių pasaulio klubų ir koncertų salių – nuo Uralo kalnų iki Viduržemio jūros, dalyvavo žymiausiuose Europos ir pasaulio džiazo festivaliuose.

Beje, ištikimi Klaipėdos pilies džiazo festivalio gerbėjai sykį jau turėjo išskirtinę galimybę uostamiestyje išvysti tiek E. Marienthalis, tiek grupę „Walk away“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.