Kultūra

2012.08.30 10:05

Jaunųjų Kauno tapytojų kūryba pristatoma parodoje M. K. Čiurlionio muziejaus galerijoje

ELTA2012.08.30 10:05

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje atidaroma paroda „Jauna Kauno tapyba 2012“, pristatanti Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto tapybos absolventų kūrybą.  

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje atidaroma paroda „Jauna Kauno tapyba 2012“, pristatanti Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto tapybos absolventų kūrybą.

Pasak šios parodos kuratorės Aušros Barzdukaitės-Vaitkūnienės, galerijos lankytojai galės susipažinti su 22 autorių darbais.

„Ekspozicijoje pastebima nemažai naujų tendencijų, – jaunimas tolsta nuo tradicinės lietuviškos ekspresionistinės tapybos. Jaunieji tapytojai pradeda įsilieti į tarptautinį tapybos kontekstą. Nemažai jų savo darbus jau pristatinėja ir užsienyje rengiamose parodose, yra gerai susipažinę su kitų šalių dailininkų kūryba. Tai neabejotinai turi įtakos ir kauniečių tapytojų kūrybiniam procesui“, – sakė Eltai parodos kuratorė.

Galerijoje surengtoje ekspozicijoje savo darbus rodo jauniausi Kauno menininkai, studijas baigę prieš kelerius metus ir aktyviai dalyvaujantys parodose Lietuvoje bei užsienyje. Tai – Žydrija Janušaitė, Vaida Tamoševičiūtė, Povilas Ramanauskas, Milda Staninienė, Jūratė Kluonė, Milda Gailiūtė, Justė Svirskaitė, Ainė Jacytė, Ignas Gleixner, Julija Klevinskaitė, Lukas Kolmogorcevas, Edvinas Klimas, Lina Šniraitė, Alma Veiverytė, Gintarė Marčiulynaitė, Monika Adomavičiūtė, Laurynas Leonaitis.

Parodoje prisistatys ir magistrantūroje tebestudijuojantys, dar tik atrandantys savo kalbą tapyboje jaunieji kūrėjai Sigita Dabulskytė, Dovilė Strumilaitė, Giedrius Zaura, Daiva Jasiukaitytė, Milda Palkauskaitė.

Eksponuojami kūriniai perteikia visą spektrą šiuolaikinės tapybos, praturtintos naujomis technologijomis, netikėtais plastiniais sprendimais, socialinėmis ar labai individualiomis temomis.

„Panaši paroda buvo surengta 2006–aisiais, tuomet buvo pristatyta kūryba jaunųjų dailininkų iš dabar jau Anapilin išėjusio garsaus menininko Arūno Vaitkūno suburtos studijos. Turim idėją pratęsti kasmetėmis parodomis taip užgimusią gražią tradiciją. Manome, kad šiandien atidaroma paroda bus nebloga pradžia šiai idėjai įgyvendinti“, – kalbėjo A. Barzdukaitė-Vaitkūnienė.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.