Kultūra

2014.04.23 00:20

Dainos dailės galerijoje Butrimonyse įsikurs Heraldikos centras

Į Alytaus rajone, Butrimonyse, vienintelę rajone veikiančią dailės galeriją renkasi ne tik menininkai – čia vyksta meno simpoziumai, bet dažni svečiai joje – ir vietos bendruomenė. Jau rudenį čia įsikurs Heraldikos centras.

Į Alytaus rajone, Butrimonyse, vienintelę rajone veikiančią dailės galeriją renkasi ne tik menininkai – čia vyksta meno simpoziumai, bet dažni svečiai joje – ir vietos bendruomenė. Jau rudenį čia įsikurs Heraldikos centras.

Dainos dailės galerijoje – keli šimtai paveikslų iš plenerų, organizuojamų ne tik Butrimonyse, bet ir Švedijoje. Galerija, kuri prieš dešimtmetį įkurta antrą šimtmetį skaičiuojančiame name, traukia ne tik tapytojus ir skulptorius, kurie simpoziumuose mokosi vienas iš kito, dalijasi patirtimi, bet ir vietos bendruomenę. Čia vyksta ne tik parodos, bet ir kulinarinio paveldo pristatymai. Galerijos įkūrėja yra tarptautinio Alytaus soroptimisčių klubo vadovė.

„Pagalvojau, kodėl gi man neįkūrus miestelio centre ramybės – aš pati gydytoja, gydymas yra menas, taip ir surišau, norėjau ir miestelio bendruomenei sukurti aplinką, kur jie matytų gražius vaizdus. Kiekvienais metais mes darome menininkų simpoziumus. Pasikviečiame juos ne tik iš Alytaus, visos Lietuvos, bet atvažiuoja ir iš Švedijos“, – pasakoja dailės galerijos savininkė Daina Nemeikštienė.

„Susirenka Butrimonių žmonės, jie labai myli šitą namą. Kai mes atvažiuojam tapyti, moterys ateina su glėbiais gėlių ir prašo nutapyti natiurmortą. Miestelio žmonės labai domisi, ateina padainuoti, kada mes darbus eksponuojam“, – teigia tautodailininkė Eglė Bylaitienė.

Galerijoje jau rudenį pradės veikti Heraldikos centras. Jį įkurti žada skulptorius Darius Miliauskas, vienuolika metų praleidęs Airijoje. Menininkas svečioje šalyje kūrė stilizuotus žinomų giminių herbus, pilyse juos restauravo, o paskutinis  Baltarusijos liaudies poeto Jankos Kupalos giminės sukurtas herbas jau nukeliavo į Minską, poeto memorialinį muziejų.

„Aš neseniai esu Lietuvoje. Esu stiprus specialistas heraldikoje ir galvoju, kad čia, Butrimonyse, Dainos galerijoje kursiu heraldikos centrą ir bandysiu atgaminti istorinę Lietuvos praeitį herbuose. Manau, kad duosiu naudą šiokią tokią“, – sako menininkas D. Miliauskas.

Menininkas ne tik kuria herbus, jis dirba ir su akmeniu.