Kultūra

2015.09.08 13:45

Kaune – spektaklis „Kartu“ pagal ukrainiečio romaną „Depeche Mode“

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Nacionalinis Kauno dramos teatras kitą savaitgalį pristato premjerą – spektaklį „Kartu“ pagal ukrainiečių rašytojo Serhijaus Žadano romaną „Depeche Mode“.

Nacionalinis Kauno dramos teatras kitą savaitgalį pristato premjerą – spektaklį „Kartu“ pagal ukrainiečių rašytojo Serhijaus Žadano romaną „Depeche Mode“.

Premjerą Kauno dramos teatras pristato kitaip – be įprastų spektaklio ištraukų ir režisieriaus Artūro Areimos interviu. Aktoriai sako, pats spektaklis bus neįprastas ir jiems, ir žiūrovams. Emocijų jie žada nediktuoti – žiūrovas pats nuspręs, kada juoktis, graudintis ar pykti.

Pjesė „Kartu“ sukurta pagal jauno ukrainiečių rašytojo S. Žadano romaną „Depeche Mode“. Jame pasakojama trijų jaunų charkoviečių kelionė po savo miestą devintajame dešimtmetyje. Draugai ieško dingusio bičiulio, kuriam turi pranešti apie patėvio žūtį. Režisierius kalba apie sovietinius šešėlius – palikimus šiandieninei mūsų visuomenei – ir klausia, ar tikrai sugebėjome iš jų išsilaisvinti.

„Tai turėtų būti interaktyvus spektaklis, kai tiek žiūrovas, tiek aktoriai, personažai turėtų būti kaip vienas kumštis“, – sako aktorius Saulius Čiučelis.

„Jaučiame daug laisvės, yra puiki medžiaga, puikus dramaturgas, nežinau, tokia anarchistiška, chuliganiška siela, kuri yra būdinga mums, nes mes esame visi jauni ir turime savyje tokio kažkokio parako dūkti“, – pasakoja aktorius Tomas Rinkūnas.

Inscenizacijos autorė Laura Udrienė sako, personažai atsidūrė lūžio taške, kai griuvus Sovietų Sąjungai šalis pereina į laukinį kapitalizmą.

„tada nebėra į ką įsikibti ir tarsi viskas, ką mes turime, tai esame drauge vieni su kitais, ir turime kartu susikibti, susiglausti, nes kitaip nėra išlikimo, nebėra jokio pamato, nebėra į ką atsiremti, nebėra nieko“, – sako L. Udrienė.

„Trys jaunuoliai tiesiog ieško savęs, bando suprasti, kas jie tokie yra, kelia klausimus, tikėjimo klausimus, savęs, savo pozicijos, pažiūrų“, – sako aktorius Vainius Sodeika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt