Naujienų srautas

Kultūra2014.04.17 23:56

Mirė Nobelio literatūros premijos laureatas G. G. Marquezas

DELFI.lt 2014.04.17 23:56

Mirė literatūros Nobelio premijos laureatas Gabrielis García Márquezas. 87-erių kolumbietis rašytojas mirė Meksiko mieste.

Mirė literatūros Nobelio premijos laureatas Gabrielis García Márquezas. 87-erių kolumbietis rašytojas mirė Meksiko mieste.

G. G. Márquezasyra vienas labiausiai pasaulyje skaitomų rašytojų iš Pietų Amerikos. Jam priskiriami vadinamojo magiškojo realizmo kūrėjo nuopelnai.

DELFI primena, kad Nobelio literatūros premijos laureatas, garsiųjų knygų – „Šimtas metų vienatvės“, „Meilė Choleros metu“ – autorius balandžio pradžioje Meksiko ligoninėje buvo gydomas dėl plaučių infekcijos.

G.G. Márquezas praėjusį kartą viešumoje pasirodė kovo 6 dieną, kai išėjo iš savo namų Meksike pasisveikinti su žurnalistais, aplankiusiais jį jo gimtadienio proga. Tuomet rašytojas šypsojosi, priėmė dovanas ir pozavo nuotraukoms, bet su žurnalistais nesikalbėjo.

G. G. Márquezassavo rašytojo kelią atrado pradėjęs dirbti žurnalistu. „Esu žurnalistas ir visada juo liksiu“, – yra sakęs jis. Rašytojas dažnai skelbdavo savo esė laikraščiuose, domėjosi politinėmis aktualijomis. Iki 1990 m. jis buvo vienas žymiausių kairiųjų intelektualų. Dviprasmiškų vertinimų sulaukė jo draugystė su Kubos revoliucijos vedliu Fideliu Castro.

G. G. Márquezas gimė 1927 m. kovo 6 d. Kolumbijoje, tačiau pastaruosius tris dešimtmečius gyveno Meksikos sostinėje. Nobelio literatūros premiją jis gavo 1982 m.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi