Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas sulaukė finansinės paramos

LRT.lt 2015.09.08 13:45

6137 litai – tokia suma atiteko Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui (LLTI), rašoma pranešime spaudai.

6137 litai – tokia suma atiteko Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui (LLTI), rašoma pranešime spaudai.

Sausį institutas kartu su monetų kalyklų atstove ir oficialia kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje UAB „Monetų namai“ 300-osioms Kristijono Donelaičio metinėms paminėti pristatė paauksuotą medalį. „Monetų namai“ nuo kiekvieno parduoto medalio 10% skyrė institutui.

Pasak LLTI Mindaugo Kvietkausko, tai puikus bendradarbiavimo pavyzdys, padėsiantis institutui ir toliau saugoti, kaupti, tyrinėti bei skelbti unikalų lituanistinį paveldą.

„Už gautas paramos lėšas instituto mokslininkai galės atlikti papildomas K. Donelaičio rankraščių paieškas užsienio archyvuose. Manoma, kad ten dar gali slėptis nemažai netikėtumų. Tokios paieškos labai svarbios, rengiant naujuosius K. Donelaičio „Raštus“, kurių pirmas tomas pasirodys dar šiemet. Manau, kad „Monetų namus“ nuo šiol drąsiai galėsime įrašyti prie instituto draugų ir rėmėjų“, – kalbėjo M. Kvietkauskas.

Kaip teigia „Monetų namų“ atstovė Ieva Galiauskienė, šiais metais daug kas vienokia ar kitokia forma pažymi 300-ąsias K. Donelaičio gimimo metines.

„Išleisdami paauksuotą medalį norėjome ne tik priminti K. Donelaičio vardą ir jo kūrybą Lietuvos žmonėms, bet ir prisidėti prie lietuvių literatūros paveldo puosėlėjimo. Tikimės, kad ši parama institutui suteiks galimybę plėsti savo veiklą ir įgyvendinti naujus projektus“, – pažymėjo I. Galiauskienė.

LLTI yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas, vykdantis ilgalaikius lietuvių literatūros, tautosakos ir senosios Lietuvos literatūros paveldo tyrimus. Institute per metus parengiama ir išleidžiama apie 30 mokslinių, mokslo taikomųjų ir populiarinamųjų leidinių.

Proginė moneta, organizatorių nuotr.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi