Kultūra

2015.09.08 13:45

Margučių medį papuošė 2420 kiaušinių

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šeduvos vaikų darželyje papuoštas įspūdingo dydžio margučių medis. Įvairia technika išmargintų kiaušinių jame kone pustrečio tūkstančio.

Šeduvos vaikų darželyje papuoštas įspūdingo dydžio margučių medis. Įvairia technika išmargintų kiaušinių jame kone pustrečio tūkstančio.

Kiaušinius vaikų darželis rinko iš viso miestelio: bemaž šimtą atgabeno Vėriškių dienos centro lankytojai, kelias dešimtis – seneliai iš  Šeduvos globos namų, didžiulį stručio kiaušinį ir dvidešimt šilku puoštų margučių atsiuntė bičiuliai iš  Vokietijos. Surinkti kiaušiniai būna jau išpūsti, likęs tik lukštas, jį ir margina vaikai su auklėtojomis.

„Sugalvoja įvairiausių technologijų – ir pagaliukais apklijuoja, įvairiomis kruopomis ir blizgučiais, o kad jie nesudužtų apsuka siūlais, kreipiasi į tėvelius, mamytes, apneria, apmezga“, – pasakoja Šeduvos lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Jurelevičienė. 

Velykų medis darželio kieme puošiamas jau ketvirtus metus.

„2011 metais šį medelį mes puošėme pirmą kartą, tai yra abrikosmedis, ir sukabinome 1662 margučius, tai buvo begalinis džiaugsmas, medelį lankė visas Šeduvos miestas, didžiavomės, kiek darbo, šilumos ir mįslės įdėta“, – sako Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė.

Pernai į abrikosmedį buvo pakabinti 1853 margučiai, jis buvo pripažintas didžiausiu margučiais papuoštu medeliu. Šiemet savo rekordą šeduviškiai sumušė – medyje net 2420 margučių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.