Kultūra

2015.09.08 13:45

„Naujajame Baltijos šokyje“ – gausybė lietuvių choreografų

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Gegužės viduryje Vilniuje vyks tradicinis „Naujojo Baltijos šokio“ festivalis. Aštuonioliktą kartą vyksiančiame festivalyje – ne tik užsienio trupių pasirodymai, bet ir kaip niekada gausus lietuvių choreografų būrys.

Gegužės viduryje Vilniuje vyks tradicinis „Naujojo Baltijos šokio“ festivalis. Aštuonioliktą kartą vyksiančiame festivalyje – ne tik užsienio trupių pasirodymai, bet ir kaip niekada gausus lietuvių choreografų būrys.

„Naujojo Baltijos šokio“ festivalį gegužės 9-ąją pradės Belgijos choreografo ir režisieriaus Wimo Vandekeybuso trupės „Ultima Vez“ spektaklis „Ko kūnas neprisimena“. Šis spektaklis – tai dabar pripažinto choreografo debiutas, išgarsinęs jį pasaulyje. Sukurtas prieš daugiau nei 20 metų, dabar atnaujintas spektaklis vėl keliauja po pasaulį.

„Labai džiaugiuosi, kad vieną stambių vardų pavyko pasikviesti – „Ultima Vez“. Ne vienus metus šnekėjome, įvairių minčių buvo, vis atrodė, kad ne laikas, spektaklis turi simbolikos. Tai spektaklis, su kuriuo jis [W. Vandekeybusas] pradėjo savo karjerą. Per 25–30 metų labai keitėsi Europos šokis, spektaklio istorija žymi virsmą. Dabar jis atnaujino šitą spektaklį, nes pirmoji sudėtis buvo tokia, kad tik vienas buvo šokėjas, visi kiti – ne, o dabar – atvirkščiai“, – pasakoja festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vadovas Audronis Imbrasas.

Festivalio programoje spektaklius taip pat rodys prancūzų hiphopo trupė „Compagnie Malka“, „Dafi“ šokio trupė iš Izraelio, o festivalį baigs Danijos šokio teatro pasirodymas – spektaklis „Juodasis deimantas“. Tai britų choreografo Timo Rushtono spektaklis, kurio premjera Kopenhagos karališkoje operoje įvyks tuo pat metu, kai prasidės festivalis, taigi iš karto po premjeros jis bus rodomas Vilniuje ir tai bus pirmosios jo gastrolės užsienyje.

Festivalyje bus parodyti ir keturi lietuvių choreografų užsienyje sukurti spektakliai. Tai Ugnės Dievaitytės, kuriančios Ispanijoje, Vilmos Pitrinaitės Belgijoje, Andriaus Muloko Olandijoje ir Andriaus Katino spektaklis iš Suomijos.  

„Programoje – devyni lietuvių choreografų trupių darbai. Prie jų reikia pridėti keturis užsienio spektaklius, kurių choreografai yra lietuviai. Prieš kelis metus to nebuvo, dabar kaip naujai šakai ir mažai šaliai tai yra didelis skaičius“, – sako A. Imbrasas.

Festivalyje bus galimybė išvysti geriausiais pripažintus šių metų lietuvių choreografų darbus. Tai „Auksiniais scenos kryžiais“ įvertinti Agnės Ramanauskaitės, Pauliaus Tamolės ir Manto Stabačinsko „Contemporary“, Lauryno Žakevičiaus ir Airidos Gudaitės „Kelionė namo“, naujausi Loros Juodkaitės, Vyčio Jankausko darbai.

„Naujojo Baltijos šokio“ festivalis prasidės gegužės 9-ąją ir truks iki gegužės 15 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.