Kultūra

2014.04.14 23:22

Klaipėdoje atidaryta V. Kalninio darbų paroda

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.04.14 23:22

Klaipėdos galerijoje atidaryta klaipėdiečio dailininko Valdimaro Kalninio grafikos kūrinių paroda. Joje – vėlesni ir naujausi, prieš metus amžinybėn išėjusio, menininko darbai.

Klaipėdos galerijoje atidaryta klaipėdiečio dailininko Valdimaro Kalninio grafikos kūrinių paroda. Joje – vėlesni ir naujausi, prieš metus amžinybėn išėjusio, menininko darbai.

1975 m. baigęs Kauno taikomosios dailės technikumą, o dar po aštuonerių metų – ir tuometinio valstybinio dailės instituto Klaipėdos fakultetą, V. Kalninis gyventi ir dirbti liko uostamiestyje. Pasinėręs į estampų, koliažų ir karikatūrų kūrimą, kiek vėliau ir netikėtai, pasak menotyrininko, dailininkas susidomėjo grafika. Retrospektyvinėje, prieš metus amžinybėn išėjusio menininko parodoje – paskutiniai darbai. V. Kalninio grafikos lakštuose ne tik įspūdžio, bet ir subjektyvių išgyvenimų, nuotaikų atspindys.

„Tikrai labai įdomūs darbai. Jis ieškojo tokių naujų formų, medžiagų. Jo grafika kombinuota. Ne gryna, bet kombinuota yra grafika. Na, kurioje ir formos ieškodamas jis perteikdavo ir savo vidinius išgyvenimus tam tikrus. Na, ir jei taip žiūrėti, yra darbuose tam tikro dramatizmo“, – aiškino menotyrininkas Petras Šmitas.

V.Kalninio spalvota grafika – artima tapybai. Pats dailininkas teigė, negalvodavęs tapyba tai ar grafika. Tiesiog paimdavęs spalvą komponuodavęs. Mišria technika suskurtus grafikos darbus autorius vadino „impresijomis“.

Autorine technika atliktiems atspaudams autorius dažniausiai nesuteikdavo pavadinimo. Jis leisdavo pačiam žiūrovui pajusti ir susikurti savo įspūdį. Pasak menotyrininko, pats menininkas nelabai vertino savo kūrybą, keletą paskutinių darbų jis sunaikino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.