Kultūra

2014.04.14 11:07

Kultūros dienos proga bus įteikiami Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“

LRT.lt2014.04.14 11:07

Pasaulinės kultūros dienos proga balandžio 15 dieną, antradienį, 16 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje bus įteikiami Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Pasaulinės kultūros dienos proga balandžio 15 dieną, antradienį, 16 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje bus įteikiami Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Apdovanojimais pagerbiami kompozitorius Vidmantas Bartulis, muzikologas Jonas Bruveris, dirigentas Stasys Domarkas, režisierius, lėlininkas Vitalijus Mazūras, operos solistas prof. Vladimiras Prudnikovas, rašoma pranešime spaudai.

Po apdovanojimo iškilmių skambės poezijos ir muzikos improvizacijų programa „Tylos sodai“ pagal Just. Marcinkevičiaus, D. Kajoko, J. Strielkūno, R. Katinaitės-Lumpeckienės, M. Martinaičio ir kt. kūrybą. „Meditacija, apjungianti netikėtų sąskambių muziką bei kviečianti klausytojus kartu pabūti kūrybos erdvėje, kur iš čia ir dabar tvyrančios bendros tylos gimsta žodis ir muzika...“, – kviečia aktorė, režisierė Birutė Mar, birbynininkas Egidijus Ališauskas, gitaristas Valdas Narkevičius.

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Kultūros dienos pažymėjimas balandžio 15 d. susietas su Taikos vėliavos simboliu ir N. Rericho paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos, kuri tapo pagrindu kultūros vertybių saugojimui 1954 m. Hagos konvencijoje. Lietuvoje Kultūros dieną kaip atmintiną 2006 m. įteisino LR Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.