Kultūra

2015.09.08 13:45

Moksleiviai surengė kelionę per metų laikus pagal K. Donelaitį

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Skuodo rajone Mosėdžio gimnazijoje bemaž iš visos Žemaitijos susirinkę moksleiviai išradingai paminėjo lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

Skuodo rajone Mosėdžio gimnazijoje bemaž iš visos Žemaitijos susirinkę moksleiviai išradingai paminėjo lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

Suvažiavę į Mosėdį moksleiviai iš Akmenės, Kretingos, Mažeikių, Šilalės ir Skuodo mokyklų surengė kelionę per keturis metų laikus pagal K. Donelaitį. Mokiniai aiškinosi, ką dėvėjo, avėjo ir valgė, kaip dirbo, ilsėjosi poeto apdainuoti būrai, kuo domėjosi ir ką tyrinėjo K. Donelaitis.   

„Donelaitis turėjo ne tik didelį literatūrinį talentą, bet taip pat domėjosi fizika, buvo pasigaminęs daugelį fizikinių prietaisų, savo „Metuose“ jis vaizdavo daug fizikinių reiškinių“, – pasakoja Mažeikių M. Račkausko gimnazijos mokinys Darius Litvinas.

„Padarėme tokį filmuką, kuriame atsispindi maisto ypatumai tarp ponų, tarp būrų. Patys nepatikėjome, kad jie gali būti tokie skirtingi ir gali skirtis nuo šiandieninių mūsų papročių“, – sako Skuodo r. Barstyčių vidurinės mokyklos mokinė Urtė Jucevičiūtė.

Buvo surengta ir piešinių K. Donelaičio kūrybos motyvais paroda. Ir tai ne pirmas bendras Žemaitijos mažų miestelių gimnazijų projektas.

„Mes manome, kad didmiesčiai ir taip turi savo stiprių pusių, kad jie turi galimybių matyti. Mes patys kurdami įvairius renginius stengiamės prisikviesti ir garbių žmonių, įvairių mokslininkų“, – aiškina Mosėdžio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Virgina Jonkuvienė.

„Mūsų komitetas kuruoja K. Donelaičio programą. Mes važiuojame į Karaliaučių, kviečiamės įvairių institucijų vadovus į komitetą. Praktiškai kiekvienoje mokykloje, organizacijoje, atrastume ne vieną renginį K. Donelaičio paminėjimui“, – teigia Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė.

Mosėdiškių surengtoje konferencijoje  dalyvavo ir svečiai iš Karaliaučiaus Imanuelio Kanto bei Klaipėdos  universitetų, Lietuvos mokslų akademijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.