Kultūra

2015.09.08 13:45

Panevėžyje – pučiamųjų orkestrų čempionatas

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Panevėžyje vyksta 14-asis Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas. Šiemet jame svečių teisėmis dalyvauja ir Šveicarijos muzikantai bei kompozitoriai.

Panevėžyje vyksta 14-asis Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas. Šiemet jame svečių teisėmis dalyvauja ir Šveicarijos muzikantai bei kompozitoriai.

Per trisdešimt pučiamųjų orkestrų iš visos Lietuvos ir vienas iš Latvijos varžosi pagal penkias kategorijas. Šis čempionatas išskirtinis, nes tai kartu ir pasiruošimas Lietuvos dainų šventei, šiemet mininčiai 90-metį.

„Privalomi orkestrams kūriniai iš dainų šventės, kai kurie nauji parašyti, kai kurie atkurti per aranžuotę naujai. Tikimės gražios lietuviškos ir šveicariškos muzikos“, – sako čempionato pradininkas Remigijus Vilys.

Išskirtinis dėmesys čempionate skirtas Šveicarijos muzikai. Orkestrai atliks tris privalomuosius  šveicarų kompozitoriaus kūrinius.

„Kūrinys „Šventinė nuotaika“ – būdingas Šveicarijos kultūrai. Iš pradžių jį sukūriau savo draugui, o paskui patobulinau, ir jis tapo uvertiūra“, – pasakoja kompozitorius iš Šveicarijos Oliveris Waespi.

Čempionate skamba ir alpių rago garsai. Žinomas Šveicarijos muzikantas juo atlieka ne tik liaudies, bet ir kitus kūrinius.

„Labai mėgstu šį instrumentą, tai tarsi senovinis mobilusis  telefonas. Jis buvo naudojamas Alpėse, kai reikėdavo  susisiekti. Juo grodamas jaučiuosi istorijos dalimi“, – aiškina muzikantas iš Šveicarijos Arminas Bachmannas.

Čempionatas baigsis sekmadienį geriausių orkestrų apdovanojimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.