Kultūra

2015.09.08 13:45

Menų inkubatorius Anykščiuose suburs per 20 menininkų

Anykščiuose atidarytas pirmasis Rytų Aukštaitijoje menų inkubatorius, po vienu stogu subursiantis per dvidešimt menininkų. Jie ne tik kurs, bet ir mokysis parduoti savo kūrinius.

Anykščiuose atidarytas pirmasis Rytų Aukštaitijoje menų inkubatorius, po vienu stogu subursiantis per dvidešimt menininkų. Jie ne tik kurs, bet ir mokysis parduoti savo kūrinius.

Nors menų inkubatorius veikia tik pusantro mėnesio, čia jau ateina pirmieji lankytojai.

Inkubatoriuje kol kas dirba tik devyni menininkai: keramikai, odos menininkė, dizaineriai, meninės tekstilės atstovai, fotografai. Jie ir kurs, ir pardavinės savo darbus, rengs parodas, edukacines programas.

 „Čia yra technika, man asmeniškai aktualu stiklo keramikos krosnis. Čia susiburs daugiau menininkų, vyks renginiai“, – sako stiklo keramikė Justė Kamarauskaitė.

Dirbtuvės menininkams nuomojamos mažesne negu rinkos kaina. Po vienu stogu tilps per dvidešimt menininkų, dar laisvos medžio apdirbimo, meno tekstilės dirbtuvės. Tikimasi, kad pastatas bus užimtas per trejus metus.

„Kūrybinių industrijų centro Anykščiuose tikslas – skatinti  kūrybiškų žmonių verslumą“, – aiškina Menų inkubatoriaus direktorė Daiva Perevičienė.

Septynis milijonus litų europinių ir valstybės lėšų kainavęs projektas įgyvendintas Anykščiuose, stengiantis meninės veiklos nesutelkti vien didmiesčiuose. Be to, menininkams bus padedama prekiauti savo darbais.

„Baigiamas kurti elektroninės prekybos tinklalapis, ir rankų darbo gaminių greitai galės įsigyti visos Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Lietuvoje, kurie labai vertina tokio pobūdžio gaminius“, – teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys.

Manoma, kad per penkerius metus išmokę verslumo menininkai  vietą galėtų užleisti kitiems.