Kultūra

2015.09.08 13:45

110 garsiausių Lietuvos menininkų – vienoje parodoje „Menas namams“

LRT.lt2015.09.08 13:45

Balandžio 15–26 d. vyks ketvirtoji didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Joje meno kūrinius eksponuos 110 menininkų iš visos Lietuvos: tapytojų, grafikų, skulptorių, juvelyrų, tekstilininkų, vitražo kūrėjų. Šiais metais parodą papildė ir septynių fotografijos menininkų darbai, skelbiama pranešime spaudai. 

Balandžio 15–26 d. vyks ketvirtoji didžiausia lietuvių dailės paroda „Menas namams“. Joje meno kūrinius eksponuos 110 menininkų iš visos Lietuvos: tapytojų, grafikų, skulptorių, juvelyrų, tekstilininkų, vitražo kūrėjų. Šiais metais parodą papildė ir septynių fotografijos menininkų darbai, skelbiama pranešime spaudai. 

„Ši paroda – tai unikali galimybė pamatyti įvairių kartų Lietuvos kūrėjų darbus po vienu stogu. Šiais metais pavyko prisikviesti skirtingų sričių, skirtingų stilistikų menininkus.  Kūrinių įvairovė plati, tad kiekvienas parodos lankytojas galės rasti ir tai,  kas  konkrečiam  žiūrovui  arčiausiai širdies ir tai, kas tiktų kiekvieno namams ir suteiktų jiems įsimintiną išskirtinumą. Taigi, ekspozicijoje ir tai,  ką gražaus įsiminė publika iš pernai metų, o taip pat – mažiau matyti, o gal ir visai nematyti autoriai, jų kūriniai“, – sakė „Menas namams“ parodos kuratorė, menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. 

Parodoje savo darbus eksponuos pripažinti Lietuvos tapytojai Rimas Zigmas Bičiūnas, Bronius Gražys, Paulius Juška, Vaidotas Žukas, Arūnas Žilys, keramikės Lida Kuzmienė, Jovita Laurušaitė – Navakienė, Gražina Švažienė;  lėlių kūrėja Eglė Kvintienė ir kt. Naujausius savo darbus pristatys ir grafikai Kęstutis Grigaliūnas,  Eglė Kuckaitė, Kristina Norvilaitė, Jūratė Rekevičiūtė, Laisvydė Šalčiūtė, rašoma pranešime spaudai.   

Pasak parodos kuratorės R. Rachlevičiūtės, paroda „Menas namams“ pateikia  didžiulę įvairovę, kad supažindintų   žiūrovus  su skirtingų kartų geriausių Lietuvos kūrėjų darbais ir kad kiekvienas žiūrovas galėtų atrasti savo  dailininką, savo  kūrinį ir įsitikintų, kad jam nereikia važinėti po įvairias galerijas, o jis čia gali rasti viską vienoje vietoje. 

Keramikos ekspozicijoje – N. Marčėnaitės darbai 

„Šiais metais parodoje ir turtinga  keramikos ekspozicija. Savo darbus eksponuos Agnė Šemberaitė, Eglė Einikytė Narkevičienė, Kristina Ancutaitė, Jolanta Kvašytė, Rūta Šipalytė ir kt. Darbai labai skirtingi: vieni – elegantiški ir rytietiškai minimalistiški, kiti atvirkščiai – spalvingai aktyvūs, emocingi, primena egzotiškose kelionėse patirtus įspūdžius; treti – santūrūs, monumentiški. Keramikos ekspozicija puikiai perteikia Lietuvos menininkų kūrybiškumą, fantazijos lakumą ir  meninę išmonę“, – pasakojo R. Rachlevičiūtė. 

Anot pranešimo spaudai, parodoje „Menas namams“ naujausius savo kūrinius demonstruos ir laidų vedėja, menininkė Nomeda Marčėnaitė. „Jos darbai  itin nuotaikingi, nepakartojami, – sakė menotyrininkė R. Rachlevičiūtė, – Jiems padaryti reikia daug laiko, susikaupimo  ir pasiryžimo prasmingam kruopštumui. Nomedos darbai  ne tik žaismingi, bet ir amato prasme meistriški“. 

„Parodoje ketinu eksponuoti savo skulptūras, indus. Pasirodysiu  nemažai niekur nedemonstruotų darbų. Vieni jų spalvingi ir emocionalūs, kiti – visiškai balti, lengvi. Mano kūriniai nevienodi, kaip ir žmogaus patirtys bei jausmai. Kiekvienas iš mano kūrinių itin dera interjere, gali aplinkai suteikti subtilumo arba atvirkščiai – tapti ryškia, dėmesį prikaustančia detale“, – sakė N. Marčėnaitė. 

Turtinga tekstilės menininkų ekspozicija  

Pasak R. Rachlevičiūtės, Lietuvos tekstilės menininkus net sunkus suskaičiuoti. „Lietuva tikrai turtinga garsių ir talentingų tekstilės menininkų. Parodoje turime  naujausius tekstilininkių  Danguolės Brogienės,  Rasos Leonavičiūtės, Jūratės Petruškevičienės, Reginos Sipavičiūtės kūrinius. Jie prikausto dėmesį  ryškumu, tapybiškumu,  netradicinėmis meninėmis technikomis, įsimintinomis  meninėmis detalėmis“, – pasakojo parodos kuratorė. 

Ji priminė, kad garsių menininkų darbus bus galima išvysti ir juvelyrikos stenduose. Čia savo kūrinius pristatys Vytautas Matulionis, Kristina Dulevičiūtė, Vita Pukštaitė – Bružė ir kt. 

Paroda „Menas namams“ šių metų  15–26 d. vyks interjero ir baldų prekybos centre „Domus galerija“. Visus eksponuojamus kūrinius bus galima įsigyti.