Kultūra

2015.09.08 13:45

Penki lietuviai, penki latviai ir vienas ispanas tapo Palangos plenere

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Pleneras „5/5+1“ Palangoje subūrė Lietuvos, Latvijos ir Ispanijos menininkus. Dailininkai sako, kad susitikimai kūrybinėje erdvėje leidžia ne tik sutiki naujų draugų, bet ir pažinti skirtingas mokyklas.

Pleneras „5/5+1“ Palangoje subūrė Lietuvos, Latvijos ir Ispanijos menininkus. Dailininkai sako, kad susitikimai kūrybinėje erdvėje leidžia ne tik sutiki naujų draugų, bet ir pažinti skirtingas mokyklas.

Dešimties dienų plenere Palangoje dalyvauja penki lietuvių, penki latvių ir vienas ispanų menininkas. Savo šalyje gerai žinomi dailininkai – ne vieno tarptautinio plenero dalyviai, tačiau šis draugėn subūrė kaimyninių šalių kūrėjus. Dailininkai sako, kad tokie susitikimai dviejų skirtingų mokyklų atstovams – įdomūs ir naudingi.

„Kad būtent šios dvi mokyklos lietuvių ir latvių susisietų, vieni iš kitų kažko pasisemtų. Latvių yra konstruktyvūs labai spalvine kompozicija. Mūsų daugiau tokia išblaškyta, o jų yra ta koncentracija neperkrauti spalvomis, bet užakcentuoti pačią pagrindinę idėją“, – sakė dailininkė Giedrė Riškutė.

„Man atrodo, kad lietuviai yra tokie labiau ekspresyvesni gal. Latviai tokie gal šiek tiek dekoratyvesni ir labai malonu čia būti, tapyti, bendrauti su draugais, kad neprarast ryšio su Lietuva“, – kalbėjo menininkas iš Latvijos Martinsas Kruminsas.

Galimybe tapyti pajūrio kurorte džiaugiasi ir vienintelis plenere ispanų menininkas.

„Ispanijoje irgi yra menininkų susibūrimų, bet jie kitokie. Juose mes tapome, fotografuojame, filmuojame. Man labai patinka, kad Lietuvoje galiu pažinti skirtingo tipo menininkus“, – sakė menininkas iš Ispanijos Jordi Navaro Navaretto.

Kiekvienas dailininkas tapo laisvai, plenero vadovas sako nemėgstąs jų varžyti konkrečia tema.

„Spalvos liejasi tegul laisvai, šilti draugai, viskas, kad nebūtų apribojimų ar tai gamta, ar tai abstraktus menas. Tegul visiškai laisvai daro“, – kalbėjo plenero vadovas Marius Mindaugas Danys.

Plenero pabaigoje menininkai surengs bendrą parodą.