Naujienų srautas

Kultūra2014.04.08 13:15

Kristijono Donelaičio kūryba – lietuvių stiprybės šaltinis

LRT.lt 2014.04.08 13:15

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Marijampolėje, kur dalyvavo Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms skirtuose renginiuose, skelbiama pranešime spaudai.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Marijampolėje, kur dalyvavo Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms skirtuose renginiuose, skelbiama pranešime spaudai.

Prezidentė pasveikino Kristijono Donelaičio draugijos narius, respublikinės konferencijos „Po Donelaičio ženklu“ dalyvius ir marijampoliečius, susirinkusius prie lietuvių grožinės literatūros pradininko paminklo.

„Kristijonas Donelaitis išmokė lietuvius pagarbos sau, savo kraštui ir jo savitumui. Jis įkvėpė žmones patikėti savo istorijos ir kultūros galiomis. Šie dalykai ir šiandien išlieka aktualūs. Prieš šalį vykdomas informacinis karas, todėl kiekvienas turime prisiimti Donelaičio žadintą atsakomybę už Lietuvą“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Suvalkijos žmonių meilė kalbai ir knygai yra pavyzdys visai Lietuvai. Šis kraštas nuo seno garsėja darbščiais ir kūrybingais, savitą tarmę ir jos grynumą išsaugojusiais žmonėmis. Iš šios žemės kilęs kalbininkas Jonas Jablonskis. Čia įsikūrė darbšti Kristijono Donelaičio draugija, sutelkusi žmones ir bendromis pastangomis pastačiusi lietuvybės puoselėtojui paminklą.

Prezidentės teigimu, marijampoliečiai gali didžiuotis savo veikla, padedančia išsaugoti gimtąją kalbą kūrusių ir puoselėjusių žmonių atminimą. Svarbu, kad ir jaunoji karta kuo aktyviau prisidėtų prie lietuvybės ir istorinės atminties išsaugojimo.

2014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais, minint lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus 300-ąsias gimimo metines.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi