Kultūra

2015.09.08 13:45

E. Balsiukaitės-Brazdžiūnienės darbuose atsirado vietos ir Hamletui, ir Šančių angelui

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kiekvienas žmogus neišvengiamai konfliktuoja su aplinkybėmis ir tik meilė padeda ištverti, išbūti ir nesužlugti. Taip skelbiančios tapytojos Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės naujausi darbai atkeliavo į sostinės „Titaniko“ galeriją.

Kiekvienas žmogus neišvengiamai konfliktuoja su aplinkybėmis ir tik meilė padeda ištverti, išbūti ir nesužlugti. Taip skelbiančios tapytojos Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės naujausi darbai atkeliavo į sostinės „Titaniko“ galeriją.

Dailės akademijos ekspozicijų salėje viena ryškiausių Kauno tapytojų ir pedagogių E. Balsiukaitė-Brazdžiūnienė įkurdino darbus, sukurtus per pastaruosius trejetą metų. Autorine technika nutapytus paveikslus jungia tema „Aš esu daktaras meilė“. Pasak tapytojos, ši viename romane perskaityta frazė ją įkvėpė ieškoti naujų spalvų, faktūrų ir priemonių meilės aktą išreikšti plastine kalba.

„Tai yra tam tikras devizas. Tarkim, egzistuoja komiksų personažai – Supermenas, Betmenas – ir jie turi savo misiją – gelbėja pasaulį, kovoja su blogiu. Tai šita citata iš Stepheno Kingo romano irgi yra tam tikra misija – „Aš esu daktaras meilė“. Jis visą laiką yra virš mūsų, šalia mūsų“, – sako tapytoja.

Visi sostinėje eksponuojami E. Balsiukaitės-Brazdžiūnienės paveikslai sukurti buvusiose kareivinėse įkurtoje dirbtuvėje Kaune, Žemuosiuose Šančiuose. Tapytoja pabrėžia šioje erdvėje randanti vis naujų išraiškos formų ir bandanti kitaip pažvelgti į kasdienybės personažus.

Išorinio pasaulio bandymai atstumti ir izoliuoti „kitokius“ bei socialiniai žmonijos vaidmenys itin ryškūs naujausiuose darbuose, kuriuose atsirado vietos ir Hamletui, ir Šančių angelui.

„Mes galime sakyti, kad ignoruojame tuos socialinius vaidmenis, kad mums tai nieko nereiškia, bet iš tikrųjų yra visiškas nesusipratimas juos neigti, nes mes vis tiek esame socialūs padarai, gyvename visuomenėje ir turime įvairių vaidmenų“, – teigia menininkė.

E. Balsiukaitė-Brazdžiūnienė naujausius savo darbus vadina piešiniais ant sienos, o vertintojai neretai juos įvardija atvirais laiškais kiekvienam ir pasauliui. Nuo 1990-ųjų menininkė yra dalyvavusi daugiau kaip šimte personalinių ir grupinių parodų, o naujausius jos darbus galima apžiūrėti iki balandžio 24-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.