Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Panevėžio paaugliams – jiems skirtas spektaklis

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – premjera paaugliams. Rašytojo Gendručio Morkūno knygos motyvais jį pastatė režisierius, Auksinio scenos kryžiaus laureatas Antanas Gluskinas.Z

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – premjera paaugliams. Rašytojo Gendručio Morkūno knygos motyvais jį pastatė režisierius, Auksinio scenos kryžiaus laureatas Antanas Gluskinas.

Spektaklis pasakoja apie neįprastus vaikų namus, kur auklėtiniai nuolat turi dirbti. Pravardžiuojami nuomšikais vaikai už pinigus nuomojami įvairiausiems darbams, pavyzdžiui, prižiūrėti, kad katė neišraustų gėlynų. Kartą viena moteris norinti susigrąžinti savo vaiką iš tėvo išsinuomoja nuomšiką, o šis gelbėja jos vaiką nuo policijos ir kitų pavojų.

„Noriu pasakyti, kaip sunku būti žmogumi, paaugliui tai labai svarbu, tas laikotarpis, kai tu tampi jau nebe vaiku, bet dar toks nesuaugęs. Kai formuojasi naujos vertybės paaugliui atrodo, kad viskas griūna, jo pasaulyje ir jam sunku būti žmogumi –gyventi, megzti santykius“, – kalbėjo režisierius, Auksinio scenos kryžiaus laureatas A. Gluskinas.

Režisierius vienas iš nedaugelio Lietuvoje statančių spektaklius vaikams ir paaugliams. Spektaklis sukurtas rašytojo Gendručio Morkūno knygos  iš nuomšiko gyvenimo motyvais. Šis kūrinys 2011 metais pripažintas geriausia metų knyga paaugliams.

„Žavi netradiciniu požiūriu į gyvenimą, kad jis žiūri į paprastus dalykas ir labai  juos sureikšmindamas, kad paprastuose dalykuose slypi stebuklai ir kad reikia žiūrėti optimistiškai į pasaulį, kad viskas bus gerai“, – sakė A. Gluskinas

Pagrindinį vaidmenį kuria aktorius Donatas Kalkauskas, taip pat vaidina Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Albinas Kėleris, Vita Šiaučiūnaitė ir kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi