Kultūra

2015.09.08 13:45

Kultūros sostinė Danijos mėnesį pradeda lėlių teatrų festivaliu

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje balandis skirtas Danijos kultūrai. Ta proga Lėlių vežimo teatre vyksta tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Hanso Kristiano Anderseno pasakos“.

Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje balandis skirtas Danijos kultūrai. Ta proga Lėlių vežimo teatre vyksta tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Hanso Kristiano Anderseno pasakos“.

Į festivalį Vitebsko teatras „Lialka“ iš Baltarusijos atvežė vieną naujausių nusipelniusio vietinio meno veikėjo Viktoro Klimčiuko režisuotą spektaklį „Princesė ir kiauliaganys“.

„Spektaklio pagrindinė mintis – reikia vertinti tai, ką turi dabar, nesivaikyti kažkokios mistikos, o dairytis aplink ir mylėti tai“, – teigia Baltarusijos Vitebsko teatro „Lialka“ direktorius Aleksandras Grigorjevas.

Simboliška, kad festivalis vyksta Lėlių vežimo teatre, – jo vadovas Antanas Markuckis yra apdovanotas H. K. Anderseno premija.

Festivalyje teatrai iš Rusijos, Ukrainos, Bulgarijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos parodys, kaip skirtingai galima papasakoti didžiojo pasakininko istorijas apie Sniego karalienę, mergaitę su degtukais, Coliukę ir kitas.

„Šiuolaikiniame lėlių teatre daugiau dėmesio skiriama formai, o turinys lieka antrame plane. Manau, kad kuo išraiškingesnės formos, tuo turi būti gilesnis turinys. Kad ir kokia būtų spektaklio forma, būtina pasiekti vaiko sielą: svarbiausia, kad žiūrovas išeitų sujaudintas“, – tikina Rusijos nusipelnęs artistas, Mytiščių lėlių teatro „Ognivo“ vadovas Stanislavas Železkinas.

Pasakas papildys Kijevo Karpenko-Karovo teatro, kino ir televizijos universiteto spektaklis „Nika Turbina. Informacija žmonijai“, pasakojantis tikrą istoriją, apie tai, kaip Jaltoje gimusi išskirtinių gabumų mergaitė būdama dešimties išleido pirmąją knygą, o suaugusi pasitraukė iš gyvenimo.

Rytoj festivalis vienai dienai persikelia į Visaginą, jis baigsis balandžio 8-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.